Girişimci 30 yaşındaki Kenan Şamlıoğlu, 9 yıl önce yaşadığı olumsuz bir durum nedeniyle hüküm giyerek 2 yıl hapis cezası çektiğini söyledi.

Tahliye edildikten sonra iş arayışlarına başladığını anlatan Şamlıoğlu, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığının desteğiyle kent merkezinde tespih atölyesi açtığını belirtti.

“Bunun bu kadar değerli olacağını tahmin etmiyordum”

Kısa sürede işlerinin yolunda gittiğini aktaran Kenan Şamlıoğlu, “Normal satışlarımın yanı sıra internet yoluyla dünyanın her tarafına 300’den fazla tespih gönderdim. Bunun bu kadar değerli olacağını tahmin etmiyordum. Şu an pek çok bölgeye ayrı ayrı tespih gönderiyorum. Tayvan, Hong Kong, Dubai olsun pek çok yere özel sipariş üzerine kendim imalatım olan tespihlerden yolladım. Tespih üzerine yapılacak bütün işlemeleri yapıyorum.” diye konuştu.

Geçmişte yaşadığı aksiliği devletin sağladığı imkanlarla fırsata çevirdiğini dile getiren Şamlıoğlu, kargoyla yurt dışına gönderdiği tespihleri sayesinde kendi işini kurarak ciddi bir gelir kapısına kavuştuğunu kaydetti.

Destekleri için yetkililere teşekkür eden Kenan Şamlıoğlu, “Benim gibi kendini mağdur olarak gören arkadaşlara her aksiliğin sonunda bir imkan doğacağını söylemek istiyorum. Ben bunu bir fırsat olarak kullandım ve gelirim ciddi bir düzeye ulaştı. Kazancımla eleman çalıştırıyorum. Hem kendime hem topluma faydalı işler yapmaya çalışıyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here