09-13 Ocak2019 tarihleri arasında gerçekleşecek Vakantiebeurs Turizm Fuarı’nda, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Antalya ve üye otellerin tanıtımını yapacak.

2019 yılının ilk büyük turizm fuarı olan ve Türk turizmi için ilk verilerin alınacağı Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarı’na Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Antalya, Kuşadası, Bodrum, Çanakkale, Corendon ve AKTOB stant açtı. Türk otelleri de, stantlar içinde yer aldı. Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarına bu yıl 125 ülkeden toplam 1150 stant yer alıyor. 2018 yılında ise 119 ülkeden 1126 stant yer almış ve 105 bin kişi fuarı ziyaret etmişti.

2019 yılı için ilk turizm verilerini alacağız

Turizm fuarı ve Hollanda Pazarı’na ilişkin değerlendirme yapan AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, “Utrecht Vakantiebeurs Turizm Fuarı, Avrupa Pazarı’na yönelik sinyallerin alınabildiği ilk büyük fuar olması açısından büyük önem taşıyor. 13 Ocak tarihine kadar sürecek fuardan 2019 yılı turizmi için ilk verileri alacağız. Fuara başta Antalya olmak üzere, Türkiye büyük ilgi gösteriyor.

Hollanda, ekonomik ve siyasi güç anlamında Avrupa Birliği ülkeleri arasında uzun yıllar boyunca çok önemli bir rol oynamıştır. Cari fiyatlarla GSYH bakımından, dünyanın en büyük 17’nci ekonomisine sahip olup, kişi başına düşen milli gelir sıralamasında ise, 14’üncü sırada yer alıyor.

Almanya, ABD, Birleşik Krallık, ve Fransa’nın ardından dünyanın 5’inci en büyük outbound turizm pazarı. Bu nedenle çok önemsediğimiz bir pazar. Bu fuarda bu pazara yönelik bakanlığımızla olası çalışmalarımızı da gözden geçireceğiz” dedi.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here