Doğa fotoğraflarıyla öne çıkan ajansın ödüllü foto muhabirlerinden Ali İhsan Öztürk, “Dört Mevsim Antalya” konulu çalışma kapsamında, bir yıl boyunca Antalya’nın doğal, kültürel ve tarihi mekanlarını, plajlarını, deniz altı güzelliklerini görüntüledi.

Antalya’daki Patara Plajı’nda Mısır’daki çölleri andıran kumlar üzerinde yapılan atlı ve develi safariden, Akseki’deki yaban keçilerine, deniz altındaki güzelliklerden mağara, şelale, kale, cami, antik kentlere, yörük kültüründen tarihi yapılara kadar kentin güzellikleri, dört mevsimi fotoğraflandı.

Turizmin başkenti Antalya’nın yöresel ürünleri, unutulmaya yüz tutan bazı değerleri, çalışma kapsamında fotoğraflarla kitaplaştırılarak gelecek nesillere aktarılacak.

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği kentte, deniz, kum, güneşin yanı sıra Antalya’nın tarihi, kültürü ve doğası gün yüzüne çıkarılacak.

“Antalya’nın kültürünü ve güzelliklerini yeniden ele aldık”

Vali Münir Karaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya ile ilgili bugüne kadar çok sayıda tanıtım, fotoğraf, video çalışmaları gerçekleştirildiğini ancak kapsamlı bir çalışma olmadığını söyledi.

Antalya’nın doğa ve tarihi güzelliklerini yeniden gün yüzüne çıkarmak için Anadolu Ajansı ile anlaşma yaptıklarını anlatan Karaloğlu, bütünlük içerisinde Antalya’nın 19 ilçesini ve merkezini kapsayan güzelliklerini yeniden ele aldıklarını dile getirdi.

“Doğa ve manzara fotoğrafları konusunda Türkiye’de herkesin otorite kabul ettiği AA’nın foto muhabiri Ali İhsan Öztürk ile çalışma yapıyoruz. Tam bir yıl boyunca, dört mevsim Antalya’nın bütün güzelliklerini Ali İhsan’ın kadrajından tekrar gün yüzüne çıkarılım istedik.” diyen Karaloğlu, çalışmaların bölge bölge ilçe ilçe devam ettiğini belirtti.

Bunu gün yüzüne çıkarmak istediklerine işaret eden Karaloğlu, şunları kaydetti:

“Anadolu Ajansı ile ortaklaşa yaptığımız çalışma turizme yeni boyut kazandıracak. Alternatif turizm noktalarını tekrar hem turizmciye hem de turistin önüne koymak istiyoruz. Her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen Akseki ilçesindeki Giden Gelmez Dağlarında sayıları her geçen gün artan ve fotoğraflanan yaban keçileri turizme kazandırılacak.”

Karaloğlu, kentin tamamını, dört mevsimini içine alacak önemli bir fotoğraf sergisi açacaklarını sözlerine ekledi.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here