TÜRKİYE’NİN İLK ÇADIR KAMP KONSEPTLİ DOĞA OTELİ NEREDE?

Turizm faaliyetleri geçtiğimiz birkaç yılda artan o ilde Türkiye’nin ilk çadır kamp konseptli doğa oteli kuruldu.

Tunceli’ye gösterilen ilginin artması, çeşitli şampiyonaların düzenlenmesi ve turizm faaliyetlerinin gelişmesi neticesinde otellerin konaklama ihtiyacını karşılama konusunda yetersiz kalması üzerine Türkiye’nin ilk çadır kamp konseptli doğa oteli Munzur çayı kıyısında kuruldu.

Devlet teşviği ve Tunceli Valisi Tuncay Sonel’in girişimleriyle Mardinli İşadamı Tacettin Yertüm, Munzur Çayı kıyısında 5 dönümlük arazi üzerine çadır kamp konseptli otelini açmaya karar verdi, bir ay gibi kısa bir hazırlık süresinin ardından ise kamp otel hizmet vermeye başladı.


Odaları, restoranı ve ortak yaşam alanlarıyla hizmet veren “kamp otel” 60 yatak kapasitesine sahip, doluluk oranı ise %100.

Otel yöneticilerinden Sibel Turhan, kamping otel fikrinin firma sahibi Tacettin Yertüm’e ait olduğunu, 100 kişilik bir ekibin çalışmasıyla otelin 1 ay sürede yapıldığını belirterek “Toplam 30 çadır ve 60 kişilik yatak kapasitemiz mevcut.

Gerek festival zamanı gerekse de normal zamanlarda odalarımız dolu. Müşteriler akşamları canlı müzik eşliğinde kapı önünde oturarak sohbet edebiliyorlar. Otelde restoranımız mevcut. Balık tutmak için yerler var.

Otelimizi öteki yerlerden farklı kılan doğayla iç içe olması Munzur kıyısında olması ve temiz havası” şeklinde konuştu.

Komşu ve çevre iller Elazığ, Bingöl, Erzincan, Malatya, Diyarbakır başta olmak üzere birçok şehirden gelen misafirleri olduğunu belirten Turhan, artık deniz turizminden ziyade doğa turizminin tercih edildiğini ifade etti.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here