Özellikle kış aylarında büyük birçoğumuz sıcak mevsimlere oranla daha az seyahat olanağı buluyor,hatta tatillerimizi erteleyebiliyoruz.Oysaki bu dönemlerde hepimizin şehir yaşamının bunaltıcı havasından bir hayli uzaklaşmaya ihtiyacı olabiliyor.Bu nedenle aklınızdaki tüm tabuları yıkıp hemen plan yapmanın tam zamanı…

1)Güllü Konakları/Şirince

İzmir’in ismi gibi şirin ilçelerinden olan Şirince’de yer alan Güllü Konakları romantik bir kaçamak için olması gereken her şeye sahip…Otelin bulunduğu konumu başlı başına romantizm kokarken, bünyesindeki üzüm bağlarına bakan bahçesi, şömineli odaları ve lezzet dolu yemeklerin servis edildiği restoranı da konuklarına müthiş anlar yaşatıyor.

2)Kitap Evi Otel/Bursa

Bursa Osmangazi’de yer alan ve kendine has bir stilde dizayn edilmiş konaklama birimlerine ev sahipliği yapan Kitap Evi Otel,çiftler içinde unutulmaz bir seyahatin kapılarını açıyor. Etkileyici bir tarihi dokuya sahip olan tesis aynı zamanda tarihi yapılarla çevrili özel bir manzaraya sahip. Otelde yılın tüm stresinden uzaklaşacağınız hamam sefası yapabilir, akşamları sevgilinizle romantik akşam yemeklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

3)Alp Paşa Hotel/Kaleiçi

Antalya’nın antik şehir Kaleiçi’nde yer alan Alp Paşa Hotel, otantik duruşu ile tüm ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor. Dört adet tarihi konağın restore edilerek butik hotel haline getirilen tesiste Fransız ve Türk mutfağından lezzetler sunan restoran, açık yüzme havuzu ve güzel bir bahçe yer alıyor.

4)Tranquilla Nehir Evi/Ağva

Yemyeşil bir doğa içerisinde Ağva’da siz misafirlerini ağırlayan Tranquilla Nehir Evi, bölgenin en gözde ve romantik otellerinden biri…Göksu Nehri kıyısında yer alan tesis, ahşap mimarisiyle dikkat çekiyor. Nehir manzarası, şömineli odaları, İstanbul gibi bir metropole yakın konumda olması ise otelin çiftler tarafından sıklıkla ziyaret edilmesinin nedenlerinden yalnızca birkaçı.

5)Papazlıkhan Butik Hotel/Altınoluk

Kazdağları’nın yamacında konumlanan Papazlıkhan Butik Hotel, yazı-kışı bir başka güzel olan tesislerinden biri. Öyle ki otelin açık yüzme havuzu sıcak yaz günlerinde serinleme imkanı sunarken, kışın soğuğundan uzaklaşmak için şömine başında keyif yapmak mümkün. Tesisin birbirinden lezzetli Ege yemekleri servis edilen restoranı ise oldukça romantik bir atmosfere sahip.

 

                                                                                            Rekreatif Haber- Nur Zir

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here