İngilizler için en popüler tatil destinasyonu listesinde Türkiye üçüncü sırada yer aldı. Dünya’nın en büyük tur operatörlerinden Thomas Cook’a göre “2016 ve 2017 yıllarında gerçekleşen terör saldırıları ve İngiltere Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan seyahat uyarılarına rağmen Türkiye, İngiliz turistler için yurt dışındaki en popüler tatil destinasyonu arasında yer aldı.

RezervasyonlardaYüzde 80 Artış

Thomas Cook, Türkiye‘ye yapılan tatil rezervasyonlarında bir yıl öncesine göre yüzde 80 artış yaşadığını gördükten sonra 2018 yılı için Türkiye’ye düzenlenen uçuş seferleri için kapasitesini artırdı. Aile rezervasyonlarının ise bir yıl öncesine göre yüzde 87 artış kaydettiği aktarıldı.

Gaziantep

Forbes’ten de Övgü Gelmişti

Benzer bir övgü de dünyaca ünlü ekonomi dergisi  Forbes’ten Gaziantep’e geldi. Forbes yayınladığı “Dünya’nın Ekonomik Seyahat Destinasyonu Listesi’nde” Gaziantep’i onuncu sırada gösterdi. İstanbul’dan sadece 90 dakikalık bir uçuş mesafesinde olduğu belirtilen Gaziantep’in uluslararası turistlerden batıdaki şehirlere nispeten daha az ilgi gördüğü, fakat en az batıdaki Türkiye kentleri kadar ilginç bir tatil destinasyonu olduğu söylendi. Kentin UNESCO Yaratıcı Gastronomi Kentleri listesinde sekizinci sırada olduğunun altı çizilen haberde  Gaziantep’in mutlaka görülmesi gerektiğine, İstanbul’da aranan birçok şeyin Gaziantep’te daha da uygun fiyata bulunabildiğine ve ülkenin şam fıstığı başkenti olduğuna dikkat çekildi.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here