Kuşadası’nın dünyaca ünlü Kadınlar Denizi bölgesinde yer alan İmbat Otel, 1964 yılında Özbaş ailesi tarafından yaptırılmıştı. Türkiye turizmine damga vuran otellerden olan İmbat Otel, uzun dönem birçok ünlü ismin tatil için tercih ettiği ilk tesisler arasında yer alıyordu.

Milliyet’te yer alan habere göre, bölgedeki Grand Blue Sky Oteli’nin de sahibi olan Erol Özbaş, yapılan görüşmelerin ardından İmbat Hotel’i Ankara’daki Double Tree By Hilton Oteli’nin sahibi olan gruba sattı.
54 yıl sonra el değiştiren Kuşadası İmbat Oteli, Ali Rıza Özbaş tarafından yaptırıldı ve Türkiye’de turizmin başladığı ilk merkez olan Kuşadası’nda kapılarını 1964 yılında hizmete açtı. Kuşadası’nın dünyaca ünlü Kadınlar Denizi’nde kendine özgü koyu bulunan denize sıfır 310 odalı İmbat Otel 2004 yılında yenilenmişti.

GRAND BLUE SKY’I İŞLETMEYE DEVAM EDECEK

Ali Rıza Özbaş’ın hayatını kaybetmesinin ardından otel, oğul Erol Özbaş tarafından yürütülüyordu. Erol Özbaş, aynı bölgedeki ailenin diğer oteli Grand Blue Sky’ı işletmeye ve turizm sektöründeki faaliyetlerine devam edecek.
Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here