Turizm Sektörünün Nabzı İstanbul’da EMITT’le Atacak

EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 31 Ocak-3 Şubat 2019’da dünya turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini 23. kez İstanbul’da buluşturuyor.

EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 31 Ocak-3 Şubat 2019’da dünya turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini 23. kez İstanbul’da bir araya getirmeye hazırlanıyor.

ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, turizm gelirlerinin yılın ilk yarısında yüzde 31 artış göstererek, 11,5 milyar dolara ulaştığını belirtti. Aydın, yılın ilk yarısında turizm gelirlerinin yüzde 80’inden fazlasının yabancı turistin gelmesinden sağlandığını vurguladı.     

ITE Turkey bünyesinde yer alan EUF-E Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı-EMITT’in 31 Ocak-3 Şubat 2019’da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşeceğini hatırlatan Aydın, şöyle devam etti:     

 “Rekor seviyede yabancı ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanan EMITT Doğu Akdeniz Ulıslararası Turizm ve Seyehat Fuarı tüm katılımcılar için değer yaratan, birbirinden faydalı içerik ve iş birlikleri ile sektöre yön vermeyi sürdürüyor. Her sene Travel Shop Turkey iş birliği ile gerçekleşen hosted buyer (davetli tur operatörü) programında bu yıl Asya, Avrupa, Uzak Doğu ve Latin Amerika dahil 100’den fazla ülkeden 900’e yakın davetli tur operatörü ağırlanacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB desteğiyle Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) iş ortaklığında düzenlenen fuara dünyanın dört bir tarafından katılım hızla devam ediyor.”  

 “EMITT YÜZDE 55 BÜYÜYEREK TURİZME KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR”     

Ülke turizmi ve EMITT arasında bir paralellik olduğunu belirten Aydın, şunları kaydetti:     

“2018’in Ocak ayında düzenlediğimiz fuarda ülke turizmindeki büyüme ile EMITT arasındaki ilişkiyi bir kez daha çok net bir şekilde görme imkanımız oldu. Ocak 2018’de 22.’sini düzenlediğimiz EMITT’te 85 ülkeden bin 65 katılımcı ve 54 bin 364 ziyaretçiyi ağırlayarak büyük bir başarıya imza attık.Turizm sektöründe 2017 yılında gözlemlenen hareketlenme EMITT’te de kendini gösterdi ve son fuarımızda katılımcı bazında yüzde 55 büyüme kaydettik. Bu büyüme 2018’de turizm sektörü için hızlı bir yükselişin de önceden habercisi oldu ve bugün gelinen noktada sektörün hızlı bir büyüme grafiği yakaladığına hep birlikte şahitlik ettik. Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı yedi ayda yüzde 24,9 artışla 21,64 milyon kişi oldu. Diğer yandan gelir anlamında da ciddi bir artış gözleniyor. Türk İstatistik Kurumu’na göre ise turizm geliri de yılın ilk yarısında yüzde 31 artış göstererek 11,5 milyar dolara ulaştı.”     

Aydın, 31 Ocak-3 Şubat 20189’da ziyaretçilere açık olacak EMITT’in ilk iki günde turizm profesyonellerini, üçüncü ve dördüncü gün ise tatilcileri ağırlayacağını belirtti.  

EMITT: Avrasya ve Doğu Akdeniz’in En Büyük Turizm Buluşması! 31 Ocak – 03 Şubat 2019 / İSTANBUL – TÜRKİYE. 

ITE Turkey, TUROFED ve TTYD işbirliğiyle düzenlenen EMITT, Ocak 2019’da TUYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 23 kez ziyaretçilerine kapılarını açacak. Sergi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Hava Yolları AO tarafından organize ediliyor. , İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TOBB, 6 oda ve 36 yerel dernek.

Eğer bir TUR OPERATÖRÜ iseniz ve Türk PİYASASI ve diğer Doğu Akdeniz Bölgesi pazarlarında uygun payınızı almakla ilgileniyorsanız – bu sizin yerinizdir.

EMITT Turizm Fuarı 2019’a Barındırılan Alıcı olarak davetlisiniz. Dünyanın dört bir yanından gelen Türk ve uluslararası tedarikçiler ile buluşmak için harika bir fırsat olacaktır.Türkiye’de bazı güzel şehirleri de içeren sadece Barındırılan Alıcı Tur Operatörleri için özel gezi programları yapıyoruz. Gezilerimiz boyunca dünyanın en iyi kayak merkezlerinden biri olan Kültürel, doğal ve Türk mutfağından biri olan Türkiye’nin tarihi tarafının keyfine varacaksınız.

EMITT Seyahat ve Turizm Fuarı 10 Salonları, 60.000 metrekareden fazla alan, 85 ülkeden 1065 katılımcı ve 55.000 ziyaretçiden oluşan Hosted Buyer 23. EMITT 2019 Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı, 31 Ocak – 03 Şubat 2019 tarihleri ​​arasında TUYAP – Beylikdüzü Fuar Alanı’nda 23. kez tüm lider turizm profesyonellerini bir araya getirecek. 

Her yıl 12 milyondan fazla Türk vatandaşı tatillerini yurtdışında geçiriyor. Türkiye’ye yılda 30 milyondan fazla yabancı turist geliyor.Türkiye’nin hala bir tür keşfedilmemiş pazar olduğuna inanıyoruz; bu nedenle bu pazar potansiyeli hala keşfedilmemiş. EMITT sergimize katılımınızın, daha önemli bir pay sahibi olmanıza yardımcı olacağına inanıyoruz. 

B2B Toplantı ve Ağ Programları
EMITT Turizm fuarına katılmak ve katılmak isterseniz, web sitemize kayıt olmanız, logonuz, broşürler, resimler ve şirket bilgileriniz dahil şirketinizin detaylarını profilinize yüklemeniz gerekmektedir. Kendi şifrenizi ve kendi kullanıcı adınızı oluşturacaksınız. Sistemimizde kullanıcı adınız ile oturum açtığınızda, Randevu Takvim ve Katılımcı Listesinin tamamını görebilirsiniz. Ayrıca doğrudan Katılımcıya randevu almak için harika bir fırsatınız olacak ve ayrıca Katılımcı sizden randevu talep edebilecektir. 
Her iki tarafın da sisteme kabul etmek için randevuyu onaylamaları gerekmektedir. 

EMITT’in Hosted Buyer Programına kabul edildikten sonra, aşağıdaki hizmetler sizin için mevcut olacaktır:
• 3 gece ücretsiz Otel Konaklama 4/5 * İstanbul Otelleri EMITT süresince 
• Otelden Havalimanına Ücretsiz Servis Hizmeti 
• Otel ve EMITT arasında 
ücretsiz servis hizmeti • Gala Kokteyli’ne 
ücretsiz davetiye 
• Hoşgeldin Yemeği’ne ücretsiz davetiye • Hoşçakal’a ücretsiz davet Akşam yemegi. 

ITE Group, 6 ülkedeki “turizm ve seyahat” alanında organize ettiği 9 ticaret fuarı sayesinde, bölgelerindeki en önemli etkinliklerden biri olan sektörde özel bir uzmanlığa sahiptir. ITE Türkiye, 23 yıldır düzenlediği EMITT Turizm Fuarı sayesinde turizm ve seyahat sektöründe derin deneyime ve uzmanlığa sahip olmuştur. ITE Group Plc. Tarafından sunulan güçlü küresel ağı birleştiriyor. ITE Türkiye’nin tecrübe ve portföyü olan EMITT, turizm sektörü için daha güçlü bir sinerji yaratmaya devam edecektir.

Sergi Tarihi : 31 Ocak-03 Şubat 2019 
(Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar)

Çalışma saatleri : 10:00 – 18:00

Yer : Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi 
E-5 Karayolu, Gürpınar Kavşağı, Beylikdüzü / Büyükçekmece 34522 İstanbul – Türkiye

Katılımcılar (2018) : Azerbaycan, Beyaz Rusya, Bosna-Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Küba, Mısır, Etiyopya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Hindistan, İran-İslam Cumhuriyeti, İsrail, İtalya, Ürdün, Bahreyn Krallığı, Kosova, Kırgızistan, Lübnan, Makedonya, Maldivler, Malta, Mauritius, Meksika, Moğolistan, Kuzey Kıbrıs, Peru, Filipinler, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Seyşeller, Güney Afrika, Filistin Devleti, Sudan, Tanzanya, Tayland, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, United Krallık, Özbekistan, Vietnam.

Ürün Grupları : 
Konaklama turizmi Seyahat hizmetleri Sağlık ve Spa turizmi Ulaşım hizmetleri IT ve Yazılım Hizmetleri Organizasyon hizmetleri Ulusal Reklam Kuruluşları ve Şirketler ve Sivil Toplum Kuruluşları Uluslararası Reklam Kuruluşları ve şirketleri Eğlence turizmi Otel ekipmanları Finans, Sigorta ve Denetim hizmetleri Medya Diğer turizm faaliyetleri Kabul : Sergi İlk iki gün boyunca profesyonel ziyaretçilere ve son iki gündür tatilcilere açık olmaktadır. 

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here