TREN YOLCULUĞU İÇİN 10 NEDEN

Tren yolculukları seyahat severler için her zaman nostaljik bir özlemdir. Doğal tren yolculuğu bu özlemin ötesinde başlı başına keyifli bir tatil de olabilir. Keyifli bir tatil ve nostaljik özlem dışında insanlar neden tren yolculuğunu tercih ediyorlar?

TASARRUF

Tren yolculukları uçak ve otobüs yolculuklana göre daha uygun maliyetlerle yolculuk yapma imkanı sunuyor. Bilet fiyatları uzun müddet değişmiyor.

DAHA FAZLA BAGAJ

Tren yolculuklarında bagaj sınırı olmadığından yanınıza almanız gereken eşyalardan feragat etmek zorunda kalmazsınız.

ÖZGÜRLÜK

Yolculuk sırasında tren içerisinde istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. Daracık bir koltukta emniyet kemeri takılı vaziyette saatlerce oturmak zorunda değilsiniz. Kucağınıza yatırılmış bir koltukla yolculuk yapmanız gerekmeyecektir. Ne yapmanız, nasıl davranmanız gerektiği konusunda sizi sürekli uyaran birileri olmayacaktır.

MERKEZE YAKINLIK

Tren yolculuklarının en güzel yanlarından bir tanesi de tren istasyonlarının genellikle şehir merkezinde olması…

NOSTALJİ ÖZLEMİ

Uzaktan geçisini gördüğümüzde bize eskiyi hatırlatır ve içimizi özlem duygusuyla doldururlar.

ESNEKLİK

Check-in, güvenlik noktaları, uzun kuyruklar…Tren yolculukları için bunların hiçbiri söz konusu değildir.

KONFOR VE DİNLENME

Yolculukların en büyük nimetlerinden birisi oturduğunuz koltukların konforlu olması ve ayaklarınızı dilediğiniz gibi uzatabilmenizdir. Ferah ve konforlu koltuğunuza gömülerek pastoral bir manzara eşliğinde kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

TRAFİK

Tren yolculuğu yapan seyahatseverler onu karşılayacak bir yakınına ineceği saati söylediğinde o saatte orada olur. Trenlerin trafikte sıkışıp kalma gibi bir ihtimalleri olmadığı için tren yolculuğu yapmak için en güzel nedenlerden biri trafiğin olmayışıdır.

ÇEVRE DOSTU

Trenler çevre dostu özellikleriyle ön plana çıkan ulaşım araçlarıdır. Doğanın size sunduğu olağanüstü manzaraları yakından görme, ırmak kenarlarında kıvrıla kıvrıla yolculuk yapma fırsatı bulabilirsiniz.

DENEYİM

“Ölmeden önce yapılacak binbir türlü şey” listenize bu mükemmel seyahat deneyimini eklemelisiniz.

                                                                                            Rekreatif Haber- Nur Zir

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here