Tur operatörü Thomas Cook, İspanya’ya bağlı özerk Balear adalarından biri olan Palma de Mallorca’da büyük bir merkez kurdu. Yeni kurulan merkezde, toplam 700 kişinin görev yapacağı, dolayısıyla mevcut 375 çalışan sayısına 325 çalışanın daha ekleneceği belirtiliyor.

INCOMING ACENTESİ DE PALMA’DA

Merkezi hizmetlerinin bir bölümünü yapmak için ilk olarak 2007 yılında Palma’da üs kuran Thomas Cook , adayı şu anda pek çok bağlantılı servisin merkezi durumuna getirdi. Başka bir dizi fonksiyonun yanında, Thomas Cook’un incoming acentesi de Palma’da konuşlu bulunuyor.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre Thomas Cook, merkezi konumundan dolayı Palma’yı grubun ”Finansal Paylaşım Hizmet Merkezi” olarak konumlandımayı planlıyor.

”DAHA DA BÜYÜMEMİZE OLANAK SAĞLAYACAK”

Palma’daki yeni merkezi için gösterişli bir bina açan Thomas Cook’un CEO’su Peter Fankhauser, ”Bu büyük bina, zaten oldukça büyük olan Palma’daki varlığımızı daha da büyütmemize imkan verecek. Bina tam olarak hizmete girdiğinde, burayı yeniden ziyaret edeceğim” dedi.

PALMA’DA HAVA YOLU ŞİRKETİ DE KURDU

Thoms Cook, Palma’da, 2018 yılında faaliyete geçecek bir de hava yolu şirketi kurdu. Thomas Cook Airlines Balearics adlı hava yolu şirketinin bahar aylarında operasyona başlaması bekleniyor.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here