Endülüs Emevilerinin ünlü emiri Abdürrahman tarafından Segura Nehri yanına 825 yılında kurulan kent, hem İslam sanatını hem de batı tarzını bünyesinde barındırdığından çok kültürlü bir mimari geleneğe sahip.

Tarihsel süreç içinde savaş, salgın hastalıklar ve doğal felaketlere maruz kalan kent, tüm bu acılara rağmen güzelliğinden pek bir şey kaybetmemiş. Günümüzde yaklaşık 500 bin nüfusa sahip kent, aralarında Costa Blanca, Costa Del Azahar ve Cosya Calida’nın da olduğu ünlü sahilleriyle çok fazla turist çekiyor. Murcia’nın geçmişi yüzyıllara dayanan en önemli yapıları arasında, Santa Maria Katedrali, Palacio Episcopal, Romea Tiyatrosu, Mazarron bölgesinde bulunan Akdeniz’e kucağını açmış İsa heykeli, Puente de Los Peligros Köprüsü ve Le Merced Kilisesi ilk göze çarpanlar.

Tarih, doğa ve lezzetin buluştuğu kent: Murcia

Aynı zamanda tarım bölgesi olması yemeklerindeki lezzete yansıyan Murcia’da, güveç, tapas, deniz ürünleri ve hamur işleri en çok tüketilen yemekler. Çok sayıda alışveriş yapılacak merkezin de olduğu kentin tarihi meydanı, dinlenmek ve sohbet etmek için birbirinden güzel kafe ve restoranları barındırıyor.
Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here