Rusya Federal Sivil Havacılık Ajansı (Rosaviatsiya) tarafından yapılan ‘Saratov’un uçuşları durdurulabilir’ açıklamasının ardından, şirketin durumunun ne olacağına ilişkin belirsizlik sürüyor. Rusya’nın önemli bölgesel hava yolu şirketlerinden olan Saratov, Türkiye’ye de charter uçuşları düzenliyor.

Türkiye operasyonları için Saratov’dan koltuk alan tur operatörlerinden Intourist’in Ticaret Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bölükbaşı, konuyla ilgili olarak TurizmGüncel’e açıklamalarda bulundu.

”SARATOV SATIŞLARINI DURDURDUK”

Perşembe günü Saratov’un faaliyetlerinin durdurulabileceğine yönelik (durdurulduğuna yönelik değil) hem Rosaviatsiya’dan hem de şirketten açıklama yapıldığına dikkat çeken İsmail Bölükbaşı, ”Bu şirketin uçak biletlerinin 1 Haziran’dan sonra satılmamasına ilişkin bir uyarı yapıldı. Biz d bu uyarıya uyduk ve 1 Haziran’dan sonrası için Saratov satışlarını durdurduk.” dedi.

”YOLCULARIMIZI YAKIN ŞEHİRLERE YÖNLENDİRDİK”

Rosaviatsiya yetkileri ile şirket arasında yeni bir görüşme yapıldığını kaydeden Bölükbaşı, ”Bu görüşme sonrası Saratov, iç hat biletlerini yeniden satışa açma kararı aldıklarını açıkladı. Ancak, basından yer aldığı kadarıyla söylüyorum, Rosaviatsiya’nın bu konuyla ilgili yeni bir açıklaması yok. Bu nedenle biz de pazartesi günü yapılacak açıklamayı bekliyoruz. Oradan olumlu bir açıklama yapılırsa uçuşlar devam edecek. Olumlu sonuç gelmemesi durumunda Saratov Hava Yollarından bilet almış yolcularımıza yakın şehirlerden uçmalarını önerdik.” şeklinde konuştu.

”SARATOV’DA CİDDİYE ALINACAK BİR PAKSIMIZ YOK, HEDEF 700 BİN”

Cuma itibariyle epey sayıda yolcunun rezervasyonlarını değiştirerek yakın şehirlere kaydığı bilgisini veren Intourist müdürü, ”Burada ciddiye alınacak bir kapasiteden bahsetmiyoruz. Sayılar toplam paksımıza etki edecek sayılar değil. Ancak Saratov kapanırsa bu üzücü olur. Bölgesel bir hava yolu ve uçtuğu şehirler çok büyük şehirler değil. Bölge için kayıp olur.” değerlendirmesinde bulundu.

İsmail Bölükbaşı, şirketin bu yıl Türkiye’ye 700 bin yolcu planladığını da sözlerine ekledi.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here