Dünyanın en büyük 4 turizm fuarı arasında yer alan ve bu yıl 23.sü düzenlenen EMITT(Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına)katıldık. Yine büyük ilgi gördü.
Emitt fuarında uluslararası katılımcılar, Oteller ve Birlikler, Seyahat Acentaları, Tur Operatörleri, Rent a Carlar ve Türkiye’deki Tatil Noktaları da stant kurarak tanıtımda bulundular.

Rekreatif haber ekibi olarak bizde emitt fuarındaydık.

Fuarda birçok bölge temsilcileri ve seyahat acentaları ile iletişim kurarak turizm adına nasıl katkı sağlayabiliriz bu gibi konuları konuştuk.
Turizm fuarları insanların hem tatil planı yapmasını, hem de şehir tanıtımları ile yeni yerler keşfetmesini sağlamaktadır. Türkiye de turizm adına yapılan çalışmaların tanıtılması da bu fuarlar sayesinde insanlara duyrulmaktadır.

Emitt fuarına gelen ziyaretçiler fuar alanını gezerken hem keyif aldılar hem de yeni bilgiler edindiler. Emitt fuarına üniversite öğrencileri de katıldı. Fuarda öğrenciler stantları gezerek staj ve iş imkânlarından yararlanma fırsatı yakaladı.

Rekreatif haber ekibi ile birlikte Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi öğrencileri Emitt fuarını büyük bir ilgi ile gezdiler.

Öğrenciler fuarı çok beğendiler.                                                                                       – Öğrenciler genel olarak: fuar çok faydalı geçti, bir çok yeni kişi ile tanışma fırsatı bulduk ve fuar bize yeni bir iş imkanı sağladı diyerek fuardan memnun ayrıldılar.

Emitt Fuarında Turizmle İlgili Güzel Konuşmalar Yapıldı:

‘’ Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlayan, dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren fuarın açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla yapıldı.

Fuarın açılışında konuşan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, birlik olarak 18 yıl aradan sonra bu fuara katılmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, kültür-sanat, konser, festival ve gastronomi gibi etkinlikleriyle fuara ve ülke ekonomisinin nabzını tutan İstanbul’a ilginin her geçen yıl arttığını söyledi.

Fuarın aynı zamanda katılımcılara İstanbul’un güzelliklerini görme fırsatı sunduğunu belirten Bağlıkaya, “Sektör olarak iyi bir dönemden geçiyoruz. Türkiye, geçen yıl dünya turizminin 3 katından daha fazla büyüdü. 2018’i rekor ziyaretçi sayısına ulaşarak kapattık.” dedi. Bağlıkaya, yeni bir yıla yeni umutlarla girdiklerini ifade ederek, 2019’da turizmde yeni rekorların kırılacağına inandıklarını söyledi.

Türkiye’ye daha çok turist getirmek ve ülkeye  daha yüksek döviz girdisi sağlamak için çalıştıklarını kaydeden Bağlıkaya, bu yolda başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere yetkililerin kendilerine ciddi destek verdiğini aktardı.’’

                                                                       Rekreatif Haber – Ramazan Özdemir

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here