Lufthansa’nın Eurowings filosunu büyütmek amacıyla SunExpress Almanya’yı satın almak istediği belirtiliyor. Alman iş ve turizm dergisi fvw, haberi oldukça güvenilir bir kaynağa dayandırdığını açıkladı.

Bünyesinde 11 tane B737 ve 4 tane A330 bulunduran SunExpress Almanya, Antalya merkezli SunExpress’in kardeş şirketi konumunda. İki hava yolu şirketi, Lufthansa ve Türk Hava Yollarrı’nın ortaklığında faaliyet gösteriyor.

Türkiye güzergahlarına bağımlılığı azaltmak için Alman hava yolu trafik haklarını kullanarak Akdeniz’in diğer destinasyonlarına da uçabilmek için birkaç yıl önce kurulan SunExpress Almanya, özellikle tur operatörlerinin önemli bir çözüm ortağı konumunda. SunExpress Almanya, Eurowings kontratı ile A330 uçaklarla uzak mesafe uçuşlar da yapıyor. Şirketin uçaklarından 3 tanesi zaten Eurowings’in kısa mesafe uçuşları için kullanılıyor.

SunExpress Almanya’nın Lufthansa’ya devri sürecini, ocak ayında SunExpress’in CEO’luğu koltuğuna oturacak olan, Lufthansa Satış Müdürü Jens Bischof’un yöneteceği belirtiliyor.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here