Küba’nın başkenti Havana’da bulunan Jose Marti Havalimanından kalkan yolcu uçağının kalkıştan birkaç dakika sonra düştüğü bildirildi.

İçinde 104 yolcu bulunan Boeing 737 -200 tipi uçağın düşüş nedenine dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

CUBANA UÇAĞI

Uluslararası haber ajanslarının Küba medyasına dayandırdığı haberlerde, uçağın Küba devlet hava yolu Cubana’ya ait olduğu ve içinde 104 yolcunun bulunduğu belirtildi.

Havana’dan kalkan uçağın, ülkenin doğusundaki Holguin kentine gitmek üzere havalandığı öğrenildi.

BAŞKAN CANEL: ÇOK SAYIDA ÖLÜ VAR

Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel sayı vermemekle birlikte kazada çok sayıda insanın hayatını kaybettiğini açıkladı. Canel’in, kaza yerine doğru hareket ttiği bildirildi.

CNN: 3 KİŞİ SAĞ KURTULDU

Amerikan haber kanalı CNN’in Küba medyasına dayandırdığı habere göre ise (kimi kaynaklara göre 104, kimi kaynaklara göre ise 113 kişinin bulunduğu uçakta) şu ana kadar 3 kişi sağ çıkarıldı. Yaralıların durumunun ise kritik olduğu kaydedildi.

ABD AMBAGOSU YENİDEN GÜNDEMDE

Gelen son bilgilere göre, uçakta bulunan yolculardan en az 100 tanesi hayatını kaybetti. Öte taraftan, kaza sonrası ABD’nin yıllardır Küba’ya uyguladığı ambago da yeniden gündeme geldi.

Geçtiğimiz ay devlet medyasına açıklamalarda bulunan Cubana de Aviacion Genel Müdürü Hermes Hernandez Dumas, ABD’nin Küba’ya uyguladığı ambago nedeniyle hem uçaklara yedek parça bulmakta zorlandıklarını hem de yeni nesil uçaklara sahip olamadıklarını açıklamıştı.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here