İngiltere’de önümüzdei 7 gün içinde 3 milyon tatil rezervasyonunun yapılacağı belirtiliyor. İngiliz Sivil Havacılık Kurumu’nun verilerine göre, listenin ilk sırasında ise İspanya var.

İNGİLİZLERİN ABD SEYAHATLERİ ARTIYOR

İngilizlerin 2018 yılında en çok seyahat edeceği ikinci destinasyonun ise ABD olacağı belirtiliyor. Geçen yıl listenin ikinci sırasında yer alan İtalya ise 2018’de üçüncü sıraya geriliyor.

İLK 10’DA TÜRKİYE YOK

İngilizlerin en çok seyahat edeceği destinasyonlar sıralamasında Yunanistan dördüncü, Fransa ise beşinci sırada yer alıyor. Bu destinasyonları sırasıyla, Potekiz, Karayipler, Avustralya, Kanada ve Kıbrıs takip ediyor. Açıklanan 10 destinasyonluk listede Türkiye yer almıyor.

Poundun diğer para birimleri karşısında değer kaybetmesine rağmen ABD’ye giden İngiliz sayısında bu yıl da artış yaşancağı ve sayının 1 milyonu aşacağı ifade ediliyor.

‘İSPANYA’YA GİDECEĞİM’ DİYENLERİNS ORANI AZALIYOR

İlginç bir şekilde, geçen yıl yüzde 23 olan ”tatilimi İspanya’da geçireceğim” diyen Lodralıların oranı bu yıl yüzde 7’ye gerilemiş durumda.

İngiliz Sivil Havaılık Kurumu müşteri ve pazar müdürü Richard Moriarty, ”Bu yıl her zamankinden daha fazla İngiliz yurt dışı tatili rezervasyonu yapmak için Noel ile yılbaşı arasındaki dönemi tercih ediyor.” dedi.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here