Kişi başına turist harcamasında, oldukça gerilerde yer alıyoruz. Kimileri bunu her şey dahil sistemin bir sonucu olarak görüyor kimileri ise eğlence sektörü olmadan, paralı turistleri çekmek ve turizmden para kazanmak çok zor diyor.
İşte böylesi bir ortamda cimrilikleri ve yarattıkları sorunlarla gündeme gelen İngiliz turist sayısında bir hayli artış oldu.Yerleşik İngilizlerin sayısı hızla azalırken, gelecek yaz için erken rezervasyon yaptıran İngiliz turist sayısının artması enteresan. Darısı diğer Avrupalılara!..
İşte son gelişmeler:Rusya’nın ardından Türkiye’nin en büyük turizm pazarlarından olan İngiltere’de de düşüş dururken, 2018’e yönelik ilk işaretler de olumlu gitmekte.
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), İngiltere’de yaz dönemine yönelik Türkiye rezervasyonlarının yüzde 79 arttığını açıkladı.Bu hızlı artış genel olarak düşük fiyat kaynaklı olsa da turizmde geleceğe dönük umutların artmasını sağladı.TÜROB Başkanı Timur Bayındır, işletmelerin daha fazla fiyat kırmamaları gerektiğini belirtirken, bir de uyarıda bulundu: “Bazı İngiliz turistlerin sahte hastalık ve kaza davalarına karşı dikkatli olun.”dedi.

Gelenekçi turizm mi, yenilikçi turizm mi?

2-3 Aralık’ta gerçekleşecek olan 23. Olağan Genel Kurulu’nda TÜRSAB’ın yeni yönetimi belirlenecek.Yola gelenekçilerle mi devam edilecek yoksa yenilikçilere yol mu açılacak, hep birlikte göreceğiz.Her iki taraf da kendisinden çok emin ve kesinlikle kazanacaklarına inanıyor. Peki, gelenekçiler yeniden seçilirse ne olur, yenilikçiler zafer kazanırsa ne değişir?
O sanki biraz da ülke konjonktürüne bağlı. Adaylara şimdiden başarılar diliyor ve yatırımcısından çalışanına hayırlısı kim ise o seçilsin diyoruz…

Erken rezervasyon şart!

Görünen o ki tatile sayılı günler kalmadan, rezervasyon yapmaya alışamayacağız.Erken rezervasyon alışkanlığımız neredeyse yok gibiydi, biraz kıpırdanma oldu ama avantajlı tatilin duayeni haline gelen emekliler dışında, erken rezervasyon avantajlarından yararlanılması sanki daha uzunca bir zaman alacak.Peki, erken rezervasyonda gerçekten ciddi avantajlar söz konusu mu, yoksa kara cuma örneğinde olduğu gibi, fiyatlar önce şişiriliyor, sonra da indiriliyor mu?
Turizmciler kesinlikle reddediyor ama siz yine de tur fiyatlarından uçak ücretlerine, otellerden paket turlara kadar her şeyi birkaç yerden kıyaslayın.Erken rezervasyonla bir tatil için harcayacağınız parayla iki tatil çıkartabilirsiniz.Yeter ki ne istediğinize doğru ve çabuk karar verin.Doğru bir yol haritası çizin ve doğru şirketlerle çalışın…

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here