Yerel kalkınmayı desteklemek amacıyla 12 yıldır Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş  Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığında yürütülen Gelecek Turizmde’ye başvuru tarihi uzatıldı.

Gelecek Turizmde başvuru tarihi uzatıldı
 

Bölgelerinin doğasını, kültürünü, tarihi yerlerini ve ürün çeşitliliğini turizme kazandırmaya, korumaya ve geleceğe aktarmaya yönelik yenilikçi fikirleri olanlar için başvurular 28 Haziran’a kadar devam edecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş  Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile Anadolu Efes ortaklığında yürütülen Gelecek Turizmde’ye başvuru tarihi 28 Haziran’a kadar uzatıldı.

“Yerel değer” sloganıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki yerel değerleri turizme kazandırmak, yerel kalkınmaya katkı sağlamak ve sürdürülebilir yenilikçi fikirlere ihtiyaç var. Gelecek Turizmde’ye katılmak isteyenler başvurularını 28 Haziran gün sonuna kadar basvuru@gelecekturizmde.comadresine ve hibe başvuru rehberinde yer alan adrese posta ile gönderebilirler.

Üç sürdürülebilir turizm projesine fon, eğitim, planlama, iletişim ve danışmanlık desteği verilecek

Gelecek Turizmde’nin yeni döneminde de üç sürdürülebilir turizm projesine fon, eğitim, planlama, iletişim ve danışmanlık desteği verilecek. Bölgelerinin doğasını, kültürünü, tarihi yerlerini ve ürün çeşitliliğini turizme kazandırmak, korumak ve aynı zamanda geleceğe aktarmak için yenilikçi fikirlere ihtiyaç var. Bu fikirlere sahip olanlar, www.gelecekturizmde.com web sitesinde belirtilen detaylı adımları takip ederek başvurularını kolayca yapabilecek.

Gelecek Turizmde bugüne kadar 16 farklı sürdürülebilir turizm projesiyle yerel kalkınmaya destek oldu. Tam 12 yıldır yerel değerlerin ortaya çıkarılıp korunmasına ve Türkiye’nin turizmine yeniden kazandırılmasına olanak tanıyor.

Gelecek Turizmde kapsamında bugüne kadar desteklenen sürdürülebilir turizm projeleri, Türkiye’nin başarı hikayelerine dönüştü. Projelerden kimi yörelerine özgü ürünleri veya geçmişten gelen tatları marka haline getirdi; kimi Anadolu’nun gizli kalan antik yerleşimlerinin tanınmasını sağladı, unutulmaya yüz tutan meslekleri yeniden canlandırdı.

Gelecek Turizmde ile Türkiye’nin kelebek alanları ve yüzlerce kuş türünün yaşadığı coğrafyalar biyolojik çeşitlilikleriyle korunarak geleceğe aktarıldı. Korunan yerel değerlerle kadınların iş olanakları arttı.

Lavanta bahçeleri yüz binlerce turist tarafından ziyaret edildi. Türkiye’nin dört bir yanından sürdürülebilir turizm projeleri hayata geçti; yöre halkı geleceğe bir ışık yakıp, hem kendilerinin hem de bölgelerinin kaderini değiştirdi.

 

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here