Trabzonlu işadamı Atilla Ataman tarafından, Tonya Kalınçam-Erikbeli Yaylası’nda yaptırılan turizm tesisi 2018’in Eylül ayında, Cumhurbaşkanı tarafından hizmet açılması hedefleniyor.

Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta,Salih Cora, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel ile birlikte inşaatı devam eden turizm tesisi yerinde incelediler. Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta ile Salih Cora ziyaret sonrası yaptıkları ortak açıklamada:

“Bugün burada 14 ay önce Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun katılımıyla temel atma töreni gerçekleştirilen muhteşem turizm tesisinin inşaatını birlikte inceledik. Böylesine önemli bir turizm tesisi hizmete girmesiyle birlikte bölgemize turizm açısında büyük katkıları olacaktır. Bu proje sadece turizm değil bu bölgenin ekonomisine, tarımına, hayvancılığına ve ormancılığına da çok büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.

TURİZM TESİSİNDE YOK YOK

Erikbeli Yaylasındaki turizme işletmesinin sahibi işadamı Atilla Ataman:

“Turizm tesisimiz A tipi mesire alanı olacak. Yaklaşık 200 yatak kapasiteli, içerisinde kafeterya, çok amaçlı toplantı salonları, 600 metrekare restaurant ve seyir terası helikopter pisti, macera parkı, yakın mesafe bir bölgede amatör kayak pisti. Ayrıca çim kayağı pisti, 3,5 km’lik yürüyüş ve spor parkurunda oluşan, içme suyu ile meşhur yayla suyunun şebeke ve kullanım suyu olacağı bir tesis. En genç  2018’in Eylül ayında Cumhurbaşkanı’nın katılımıyla hizmete açmayı hedefliyoruz” dedi.

Ataman açıklamasına şöyle devam etti: “Bu  tesiste kullanılan malzemelerin doğal malzeme olup çift yüzlü 50 cm kalınlığında kara taş duvardan yapılmış, 60 metrekarelik çift katlı binalardan oluşan bir butik otel sistemi kurulmaktadır. İçerisinde kır kahvesi ve kır lokantası olacak.  Bu tesis komple bir turizm projesinin parçasıdır. Folderesi vadisinde İkinci bir Uzungöl’üne kavuşacaktır. Tesisimiz toplamda 12 milyon TL’ye malolacak.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here