Peribacalarının eşsiz güzelliğiyle birlikte bol bol fotoğraf çeken turistlerden kimileriyse bölgede fotoğrafçılarla anlaşarak o anlarını ölümsüzleştiriyor.

Dünyanın fotoğraf platosu Kapadokya

Peribacaları, doğal kaya oluşumları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle masalsı bir görünüm sergileyen, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Kapadokya’da, sabahın ilk ışıklarıyla gökyüzüne yükselen balonlar eşliğinde fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmeyen yerli ve yabancı turistler bölgeye hayranlıklarını sosyal medya hesaplarından da dile getiriyor.

Dünyanın fotoğraf platosu Kapadokya

Nevşehir’de fotoğrafçılık mesleği yapan Sevil Kızılbayrak’sa yaptığı açıklamada Kapadokya bölgesini ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin aylar öncesinde randevu aldığını ifade etti.
Dünyanın fotoğraf platosu Kapadokya

Kızılbayrak, “Kapadokya bölgesini ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler buradaki anılarını ölümsüzleştirmek istiyorlar. Bizlere dünyanın her yerinden randevu talepleri geliyor. Gerek telefonla gerekse de sosyal medya hesaplarından bizlere ulaşan turistler bölgede fotoğraf çekinmek için aylar öncesinden randevu alıyorlar” diye konuştu.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here