Avrupa pazarının açılması ile birlikte Türk otelcilerin hem iç pazar hem de Rusya pazarı fiyatlarını arttırmıştı. Artan fiyatların Rusya’da gerilemeye neden olacağı yönünde tahminler yapılırken, Rus Tur Operatörleri Birliği konuya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, artan fiyatların Rusya’da erken rezervasyon satışlarını düşürmediği, hatta geçen yıla kıyasla satışlarda artış olduğu kaydedildi.

BIBLIO GLOBUS: YÜZDE 35 ARTIŞ VAR

Anex Tour, artan fiyatların erken rezervasyon talebini etkilemediğini belirtirken,  Biblio Globus Türkiye satışlarının geçen yılın yüzde 35 üstünde olduğunu açıkladı. Söz konusu verilerin son 3 aya ait olduğuna dikkat çeken Biblo Globus, satış derinliğinin de yüksek olduğunu ifade etti.

TUI RUSYA: TÜRKİYE LİDER

TUI Rusya ise fiyatların yüzde 10-15 artmış olmasına rağmen rezervasyonlarda bir gerileme olmadığını belirtirken, rezervasyonlarda Türkiye’nin lider olduğunu açıkladı. TUI Rusya, yoğun rezervasyon alan diğer destinasyonların ise İspanya, Kıbrıs ve Karadağ olduğunu vurguladı.

TEZ TOUR: TÜRK OTELCİLER TALEBİ CANLANDIRDI

Tez Tour ise Türk otelcilerin yüzde 50’ye varan erken rezervasyon indirimleri ile talebi canlandırdığını ve Türkiye rezervasyonlarında  bir gerileme olmadığını ifade etti.

Erken rezervasyonlar ile Türkiye satışlarını arttıracağı ön görülüyor.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here