Aralık ayında Yunanistan’ın Kos, Rodos ve Heraklion adaları Almanya’da rekor talep artışı yakaladı. Kos’a dönük rezervasyonlar yüzde 182 artarken, Rodos rezervasyonları yüzde 68 ve Heraklion rezervasyonları ise yüzde 66 artış kaydetti. Ama konusu rakamların, Almanya’dan Yunanistan’a dönük erken rezervasyon trendinin ne kadar güçlü olduğu anlamına geliyor.

HURGHADA YÜZDE 34 ARTTI

Aralık Almanya’da iyi bir trend yakalayan bir diğer destinasyon ise Mısır’ın Hurghada bölgesi oldu. Hurghada’ya yönelik rezervasyonlar yüzde 34 artarken, Hurghada yüzde 14 payla Almanya’da en çok rağbet gören 3. paket tyr destinasyonu oldu.

ANTALYA YÜZDE 34 EKSİDE

Almanya’dan Antalya’ya dönük rezervasyonlardaki düşüş ise sürüyor. Almanya’da hala yüzde 15 ile 3. en popüler paket tur destinasyonu olmasına karşın bölgeye olan talep aralık ayında yüzde 34 oranında düştü.

İSPANYA’NIN İSTİKRARLI BÜYÜMESİ SÜRÜYOR

Öte taraftan, İspanya’nın popüler tatil destinasyonu Palma’ya dönük rezervasyonlar yüzde 6 azalırken, Mayorka rezervasyonlarında yüzde 23’lük büyüme kaydedildi. Kanarya adalarından Arrecife rezervasyonları yüzde 8, Tenerife rezervasyonları ise yüzde 1 artış gösterdi.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here