Bir acente çalışanı, 28 kişiye Doğu Ekspresi ile Kars turu sattıktan sonra paraları alıp kayıplara karıştığı belirtildi.                                                                                              Son dönemin popüler turlarından olan Doğu Ekspresi ile Kars turunda dolandırıcılık yaşandı.
Bir acente yetkilisi, 28 kişiye sattığı paket turların parasını alarak kayıplara karıştı. Mağdurlar dolandırıldıklarını şirket merkezini arayarak öğrendi.

Kaynak görüntüyü göster
4 AY ÖNCE REZERVASYON YAPTILAR

Habertürk’ten Arzu Kaya’nın haberine göre, ocak ayında yapmayı planladıkları Doğu Ekspresi ile Kars turu için 4 ay öncesinden rezervasyon yapan İstanbul-Kadıköy’den Sevcan Yönet isimli vatandaş dahil 28 kişi, şirket hesabında işlem sıkıntısı olduğu gerekçesiyle parayı acente çalışanın hesabına yatırdı. Yönet, kişi başı 1.500 TL tur parasını söz konusu kişinin şahsi hesabına yatırdığını açıkladı.

PARAYI GÖNDERDİKLERİ ŞİRKET YETKİLİSİNE ULAŞAMADILAR

Ocak ayı gelmesine ve turun başlamasına iki gün kalmasına rağmen ne otel rezervasyonları yapılan ne de biletleri alınan yolcular parayı gönderdikleri acente yetkilisini aradılar ancak ulaşamadılar.
Ocak ayı gelmiş turun gerçekleşmesine sadece 2 gün kalmıştı. Ancak ne otel rezervasyonları yapılmış, ne de uçak biletleri alınmıştı. Durumdan şüphelenen müşteriler hemen şirketin yetkilisini aradılar. Ancak ulaşamadılar.

SORUŞTURMA BAŞLATIDI

Doğu Ekspresi turu satın alıp yarı yolda kalan tam 28 mağdur bulunuyor. Mağdurlar maddi ve manevi zarara uğradıklarını düşünüp soluğu adliyede aldılar. Mağdurların şikayetinin ardından tur şirketi ve acente çalışanı hakkında soruşturma başlatıldı.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here