Yeni yıla birbirinden farklı ve renkli mekanlarda girmek isteyenler bu hayallerini gerçekleştirmek için internetten arayışa girdi. Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner da, yeni yıl tatilini planlayacaklar için, Türkiye’den en çok aranan yılbaşı destinasyonlarını listeledi.

İşte, ‘Son dakikacıların’ Türkiye’den en çok aradığı 5 yılbaşı rotası:

Londra’da Yağmur Eğlenceye Engel Değil

İngiltere’de kış mevsimi genelde Kasım ayında başlıyor ve oldukça yağmurlu geçiyor. Ancak yağmura rağmen muhteşem ses ve ışık şöleni ile gerçekleştirilen yılbaşı kutlamaları seyahatseverleri bekliyor. Londra’da kutlamalar yoğun olarak Big Ben Saat Kulesi ve dev dönme dolap London Eye’ın bulunduğu geniş alanda yapılıyor.

berlin

Berlin, Avrupalıların Buluşma Noktası

Türklerin de yeni yıl kutlamaları için en çok tercih ettiği şehirler arasında yer alan Berlin, bu sene de favoriler arasında bulunuyor. Çam ağaçlarıyla kar altında daha büyüleyici gözüken Berlin’de özellikle Brandenburger Gate’de (kapısı) her yıl binlerce insan kutlamalar için bir araya geliyor.

moskova-sli

Moskova Meydanlarında Herkese Yer Var

Hemen hemen her evin süslendiği ve geleneksel yılbaşı sofralarının kurulduğu Rusya’da yeni yıl kutlamaları çok renkli geçiyor. Moskova’da meydanları ve sokakları dolduran kalabalıklara karışarak, soğuğa ve kara rağmen coşkulu bir yılbaşı gecesi geçirilebilir. 70 bin metrekarelik Kremlin Meydanı’nda artık gelenekselleşmiş kutlamaların yanı sıra Moskova caddelerinde sabaha kadar süren eğlencelere de katılmak mümkün.

kiev

Kiev’de Unutulmaz Bir Yılbaşı

Türk seyahatseverler için vizesiz seyahatin mümkün olduğu Ukrayna’nın en büyük kenti olan başkent Kiev, kutlamalar için popüler alternatiflerden biri. Kentte birçok kutlama ve konsere ev sahipliği yapan Independence (Bağımsızlık) meydanı ise yılbaşı programının ilk durağı. Kiev’in büyüleyici mimarisi seyahatseverler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

kuzey-kibris-ic

Sıcak Yılbaşı Alternatifi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, doğası, listedeki en ılıman iklime sahip olması ve birbirinden farklı eğlenceler sunan eğlence mekanları ile ön plana çıkıyor. Muhteşem Akdeniz mutfağı ile dikkat çeken bu güzel ada, yılbaşına girmek için en sıcak, yakın ve güzel seçenekler arasında. Otellerinde ünlü sanatçıların programlarına yer veren, vizesiz ulaşımın mümkün olduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yeni yıl eğlenceleri seyahatseverleri bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here