Sorgun Gölet ’i:

Yoğun iş hayatının ardından ailemizle birlikte güzel vakit geçirerek şehir hayatının stresini atacağımız ve doğanın güzelliklerini görerek mutlu bir hafta sonu geçireceğimiz, Ankara’da gizli kalmış yerlerden biri olan Sorgun Gölet’i Ankara’ya 110 km mesafede ve Kızılcahamam ile güdül arasında bulunmaktadır. Ormanın ortasında yer alan gölü doğa harikasıdır.

Sorgun Gölet’in den bahsedecek olursam:

‘’Güdül İlçesine bağlı Sorgun Yaylası mevkiinde yer alan bölge, 2011 yılında Tabiat Parkı olarak tescil edilmiş. Büyüklüğü 50 hektardır. İşletmesi 10 yıllığına Sorgun Belediyesi’ne devredilmiştir. Saha içerisinde 1 Adet WC ve Kır Gazinosu mevcut.’’

Yolu çok temiz olup her türlü araçla gitmek mümkündür. Çam ağaçlarıyla çevrili sorgun yaylası ve gölet’i insanların mutlu bir hafta sonu geçirmeleri için büyük fırsattır. Günübirlik gidilebildiği gibi kamp yapmak için de uygun bir yerdir. Sorgun Gölet’i çevresinde bisiklet turu yapma imkanı da bulunmaktadır. Ayrıca çocuklar için bir oyun parkı da bulunmaktadır. Sorgun Tabiat Parkı içerisinde birçok yürüyüş parkuru mevcuttur. Göl çevresinde yürüyüş yapmak isterseniz yaklaşık 7 km yürümeniz gerekmektedir. Bir de 17 km uzunluğun da dağ yolu bulunmaktadır. Bu yolda çok güzel doğa fotoğrafları çekebileceğimiz ve doğayı seyredebileceğimiz alanlar bulunmaktadır. Sorgun Gölet’i ailenizle güzel vakit geçirebileceğiniz, doğayı tanımak için iyi bir fırsat yakalayabileceğiniz bir yer. Temiz havası ile insana huzur veren göl Ankara ve Ankara dışından gelen misafirlerini beklemektedir.

Rekreatif Haber – Ramazan ÖZDEMİR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here