İstanbul, modern hayatın gürültüsü ve stresi içinde zihnen ve bedenen insanları çok fazla yormaktadır. Doğayla iç içe olmak, bedenen dinginlik sağlamak, elektronik eşyalardan uzaklaşmak söz konusu olduğunda kamp yapmak, oldukça keyifli ve faydalı bir etkinliktir.

 

Belgrad Ormanları Kamp Alanı

Belgrad ormanı, İstanbul’un merkezine en yakın ve ulaşımı en kolay kamp alanıdır. Doğa’nın bozulmadığı ve koruma altında olan bölge içerisinde birçok göl ve tarihi yapı bulunmaktadır. Aynı zamanda yabani hayatı bozulmayan ender yerlerden biri olma özelliğini koruyor. Geceleri muhteşem bir atmosfere bürünen bölge içerisinde yer alan Ayvat Gölü etrafında kamp yapabilirsiniz.

Bölgede yiyecek içecek alışverişi ve içme suyu olmamakla beraber ateş yakmak kesinlikle yasaktır.

 Şile Kamp Alanları

Şile, İstanbul’un en güzel kamping tesislerinin bulunduğu, doğası ve denizi ile bilinen güzel bir yerdir. Şile Kamp Alanları içerisinde rahatlık ve konforu bulabileceğiniz muhteşem alanlar bulunmaktadır.

Green Park Kamping, denize, doğal güzellikleri ve profesyonel ekibi ile bölgede en çok ziyaret edilen tesis olma özelliğini taşıyor. Şile’de kamp tesisleri dışarısında Kurfallı köyü civarında ücretsiz olarak kamp yapabilirsiniz.

 Silivri Kamp Alanları

Marmara denizine olan sahilleri ile bilinen Silivri’de kamp yapmak için muhteşem tesisler bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında tercih edilen Silivri kamp alanları eğlenceli gece hayatları ve muhteşem sahilleri ile biliniyor.

Semizkum Mocamp Silivri’nin en çok tercih edilen kamp alanı olarak bilinmektedir. 250 metre uzunluğunda muhteşem bir sahilde yer alan kamp alanı, profresyonel ekibi ile huzur dolu bir kamp tatili geçirmenizi sağlıyor.

 Burgazada Madam Martha Koyu

İstanbul’a oldukça yakın, Kabataş iskelesinden Adalar vapuru ile ulaşabildiğiniz, deniz ve yeşil alanın birleştiği noktada İstanbul manzarasıyla kamp yapmak için muhteşem bir koy. Ücretsiz kamp alanı olarak bilinen Madam Martha koyu, yaz dönemlerinde ziyaretçilerinin akınına uğruyor.

Kamp alanında yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz bölge bulunmamakta, kafe benzeri mekanlar bulunmaktadır. Burgaz ada merkezinde bulunan marketlerden tüm alışverişinizi yaparak kamp alanına gitmeniz daha faydalı olacaktır.

 Çatalca Evcik Plajı

İstanbul’un pek bilinmeyen, hak ettiği değeri bulamayan muhteşem bir bölgedir. İnsanoğlunun dokunmadığı bir doğası bulunan Evcik Plajı, tarihi dokusu ve muhteşem plajı ile dikkat çekiyor.

Anastosios Surları ve MS. 507 yılından kalma muhteşem bir kilisenin yer aldığı bölge mutlaka gidip görmeniz gereken bir yerdir. Muhteşem bir sahili, 1.500 yıllık tarihi ve bakir kalmış doğası ile kamp yapmak için harika bir bölge.

GİZEM ÖZGÜL – REKREATİFHABER.COM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here