Elon Musk trafik sorununu çözmeye geliyor!
Geleceğimizi değiştirmeye kararlı başarılı girişimci Elon Musk, şimdi de şehir trafiği sorunu için yeni fikir ve çözümleriyle karşımızda.
       Steve Davis ile kurucusu olduğu The Boring Company bünyesi yapılan çalışmaları kamuoyuna tanıtan Musk, geleceğe dair planları ile yine adından söz ettirmeyi başarıyor.2013 yılında HyperLoop adını verdiği projesi ile şehir trafiğini kaostan kurtaracağını iddia eden Musk1200 km/s yapabilen hız kapsüllerinin tanıtımını dün Los Angeles‘ta ufak bir sinagogda gerçekleştirdi. Basın tarafından küçük ve garip bir sunum olarak adlandırılan bu tanıtıma Elon Musk, ironik bir biçimde Los Angeles trafiğinden dolayı 25 dakika geç katılabildi.
elon musk hyper loop 

Katılımcılar tarafından kendisine neden uçan araba yapmadığı sorulan başarılı girişimci buna sebep olarak şöyle bir cevap verdi: “Tüneller hala uçan arabalardan çok daha keyifli“.

Musk ve Davis’in canlı yayında YouTube üzerinden yaptığı tanıtımın tam halini aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bir seferde en fazla 16 yolcunun sığabildiği Loop adı verilen hız kapsülleri ile Los Angeles şehir merkezinden havalimanındaki herhangi bir terminale varış süresi en fazla 8 dakika sürecek.

Elon Musk bilet fiyatını açıkladı: 1 Dolar

Şimdiye kadar 113 milyon doların harcandığı bu projede test sürüşleri için 2.7 mil uzunluğunda bir rota belirlendi. Bu rotada yapılacak olan test sürüşleri başarılı geçerse Elon Musk en kısa sürede bu hız kapsüllerini şehir hayatına entegre etmek istiyor. Aynı zamanda lansmanda Musk ve Davis, Loop araçlarının kişi başı bir bilet fiyatının 1 dolar olacağını da açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here