Vizesiz Gidilen Ülkeler! 2019 Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

Tatile yurt dışına çıkmak isteyen fakat, karşısına çıkacak birçok prosedürle de uğraşmak istemeyen tatilcilerin pasaportlarıyla gidebileceği Avrupa Ülkeleri bulunuyor.

1. Azerbaycan

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir. Ancak Bakü Haydar Aliyev Havaalanında 1 aylık vize alınabilmektedir.

2. Bahreyn

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir.

Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri ise 90 günü aşmamak kaydıyla, Bahreyn’e yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Bahreyn

Bahreyn

3. Doğu Timor

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) Sahipleri vizeye tabidir.

4. Ermenistan

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) Sahibi Türk vatandaşlarına uçakla gidilmesi halinde havalimanında vize verilmektedir.

5. Filipinler

30 güne kadar seyahatlerinizde Filipinler vizesiz olarak giriş yapabileceğiniz ülkeler arasında yer alıyor.

6. Filistin

Türklere vize uygulanmamaktadır. Filistin’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının İsrail vizesi almaları gerekmektedir (Mısır üzerinden Gazze Şeridi’ne girecekler hariç).

7. Hong Kong

Pasaport geçerlilik süresi en az 6 ay olan Türk vatandaşları, Hong Kong S.A.R.’a (Special Administrative Region of The People’s Republic of China/Özel İdare Bölgesi) yapacakları turistik ve iş görüşmesi amaçlı seyahatlerinde üç ay süreyle vizeden muaftır.

Hong Kong

Hong Kong

8. Irak

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahiplerinin belirli koşullar altında sınırda vize almaları mümkündür. Bu adresten ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

9. İran

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

10. Japonya

Diplomatik, Hizmet, Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) ve Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri Japonya’ya yapacakları seyahatlerinde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

11. Kamboçya

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir. 30 güngeçerli turistik amaçlı vizeler, Kamboçya’nın ülkemizdeki Fahri Konsolosluğunun yanı sıra, sınır kapılarında da verilmektedir.

Vizesiz Gidilen Ülkeler! 2019 Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

12. Katar

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

13. Kazakistan

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.

14. Kırgızistan

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri yapacakları turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır. Türk vatandaşları, turistik, iş ve resmi amaçlarla Kırgızistan’a intikallerinden sonraki 5 iş günü içerisinde pasaportları ile birlikte Devlet Kayıt Hizmeti Başkanlığında kayıt yaptırdıktan sonra ‘vizesiz’ ve ‘süresiz’ olarak Kırgızistan’da kalabileceklerdir.

15. Güney Kore

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

16. Lübnan

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri ile Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günüaşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları turizm amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır.

17. Makau

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri bu ülkeye 30 güne kadar yapacakları seyahatlerde vizeden muaftır.

18. Maldivler

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

Maldivler

Maldivler

19. Malezya

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 güne kadarseyahatlerinde vizeden muaftır.

20. Moğolistan

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.

Vizesiz Gidilen Ülkeler! 2019 Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

21. Singapur

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 günü geçmeyen turistik amaçlı seyahatlerde vizeden muaftır.

22. Sri Lanka

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarında alabilmektedirler.

23. Suriye

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri her altı ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren 24. geçerli olacak şekilde doksan (90) gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.

24. Tayland

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri ise 30 güne kadarvizeden muaftır.

25. Tayvan

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahibi Türk vatandaşlarının, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli vizelerini Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları şartıyla sınırda harçsız almaları mümkündür.

26. Umman

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir.

Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri vizeden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri ise vizelerini sınır kapılarında alabilmektedirler.

27. Ürdün

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri, Ürdün’e yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, Ürdün’de toplam ikamet süresi, ilk geçiş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, altı ay içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaftır.

28. Özbekistan

Türkiye vatandaşları vize almadan 30 gün boyunca Özbekistan’ı seyahat edebilir.

29. Brunei

Bu ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımız, pasaport türüne bakılmaksızın 30 gün süreyle vizeden muaftır.

30. Endonezya

Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

31. Fiji

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 günü aşmayan turistik seyahatlerinde vizeden muaftır.

32. Gürcistan

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri bir yıla kadar seyahatlerinde vizeden muaftır. Ayrıca Gürcistan’a kimlik ile vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here