Ana Sayfa Sanat Müzik Bozcaada Caz Festivali Temmuz’da Başlıyor
SONY DSC

Bozcaada Caz Festivali Temmuz’da Başlıyor

Bu yıl ilki düzenlenen, ancak bundan sonraki yıllarda gelenekselleşerek festival olması amaçlanan yepyeni bir festival başlıyor: Bozcaada Caz Festivali.

359
0

Denizin, rüzgarın ve ormanın sesleri Pavli Bozcaada’da iyi müzikle bir araya geliyor. Pavli Çamlığı’nda yaşayan ve nadiren ağaçların arasında beliren sakinleri 28 – 29 – 30 Temmuz’da Bozcaada’yı ilk Caz Festivali ile tanıştıracak.

Açıkhavada Caz Keyfi

Bozcaada’nın kendine has doğasının da eşlik ettiği Caz Festivali, bugüne kadar ülkemizde gerçekleşen bir çok benzeri festivalden farklı olarak ilk defa açıkhava tipi müzik festivali konseptini caz müziği ile buluşturuyor. Festivalde; ikisi canlı biri lounge alanı olmak üzere üç ayrı müzik alanı bulunacak.

Farklı jenerasyonlardan müzisyenleri dinleyiciyle buluşturacak olan Caz Festivali, funk, pop, etnik, balkan, fusion ve özgür caz gibi türleri içeren geniş bir programa sahip. Kabak & Lin, allaturca music ve Pavli işbirliği ile düzenlenecek festival 28 – 29 – 30 Temmuz tarihlerinde Pavli Bozcaada’da gerçekleşecek.

Birbirinden ünlü isimler sahne alacak

Festivalde sahne alacak olan isimler; Önder Focan & Şallıel Bros. ‘Funkbook’, Jülide Özçelik, Çağrı Sertel, Elif Çağlar 4tet, Ediz Hafızoğlu “Nazdrave” feat.Ülkü Aybala Sunat , MadenÖktemErsönmez, Lara Di Lara, Selen Gülün Trio, Nilüfer Verdi’ Latin Brazil Ensemble’, Şenova Ülker Quartet feat. Meltem Ege, Suzin Akalan, Lycian Herbs feat. Korhan Futacı, Ediz Hafızoğlu, Çağlayan Yıldız, Cenk Erdoğan, Holler my Dear, Songs From a Breeze ve Sebastian Studnitzky’dir.

Festival ile ilgili önemli bir kaç bilgi ise şu şekildedir:

Dünyanın bir çok yerinde yapılan benzer festivaller gibi doğa ile bütünleşik bir alanda gerçekleşecektir.
Bozcaada Caz Festivali içinde bulunduğu doğaya uyumlu bir festival olarak tasarlanmaktadır.
Festival alanının ormanlık bölgeleri içinde sigara içilmesi yasaktır.                                 Festival alanında gerekli tüm yangın, sağlık ve güvenlik önlemleri uzman festival ekibi tarafından alınmakta ve takip edilmektedir.
Festival esnasında Pavli Çamlığı’nın bir bölümü kullanılacaktır.                                             Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. 18 yaş altı bireyler, ebeveynleri eşliğinde etkinliğe giriş yapabilirler. 0 – 7 yaş arasındaki katılımcılar için ücretsizdir.                                               Festival alanına evcil hayvan dostlarınızı da getirebilirsiniz.
Festival seyirci kapasitesi, mekanın fiziki şartları ile uygun şekilde sınırlı sayıdadır.                 Festivalde konaklama veya kamp alanları mevcut değildir.

Anasayfa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here