Rekreatif Haber


Uluslararası yapısıyla çocukları ve gençleri sinemayla tanıştırmak ve onlara yedinci sanat olarak kabul edilen sinemayı seçkin Fransız filmlerinin yanı sıra uluslararası filmler aracılığıyla sevdirmek amacıyla gerçekleştirilen Uluslararası Cine Junior Film Festivali nde gösterimler Val-de-Marne’deki sinema salonlarında ve kütüphanelerde yapılacak.

Katıldığı tüm festivallerde övgüler alan ve birçok ödüle layık görülen Mavi Bisiklet in festival yolculuğunun devam ettiğini belirten filmin yönetmeni Ümit Köreken ve yapımcısı Nursen Çetin Köreken 27.Uluslararası Cine Junior Film Festivali ne katılmaları ile ilgili ortak görüşlerini şu şekilde dile getirdiler:

“Fransa nın köklü festivallerinden olan 27.Uluslararası Cine Junior Film Festivali nde yarışma bölümünde yer alacağız. Bizim için önemli olan, festivallerde yarışmak ya da kazanmaktan ziyade bu festivaller aracılığıyla farklı kültürlerden çocuk ve gençlerle birlikte onların ailelerine de ulaşabilmek. İlk filmimizle ulusal ve uluslararası ödüller almanın yanı sıra dünyada yirmiden fazla festivalin yarışmalı bölümüne davet edildik. Doğudan batıya pek çok ülkeye gittik. Filmle ilgili harika tepkilerle karşılaştık. O insanlara ulaşabildiğimizi, evrensel bir hikaye anlatıldığında aslında aynı dili konuştuğumuzu gördük. Bu da bize doğru yolda yürüdüğümüzü gösteriyor.

Bu anlamda çalışmalarımızı sürdürmek, çocuklarımızı ve gençlerimizi sinema sanatıyla buluşturmak, erken yaşta sinema ile ilgili bilgi sahibi olabilecekleri bir ortamda bulanma imkanı sağlamak adına bir çok avrupa ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de çocuk filmlerinin desteklenmesini ve yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Dünya çocuklarının çocukluklarını doyasıya yaşaması isteğiyle çıktığımız yolda en azından sinema sektöründe elimizden geldiğince çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ”

1_mavibisiklet5jpg

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here