Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Anamur Belediyesi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Uluslararası Kültür ve Muz Festivali başladı.

Anamur Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde 28-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalin açılışına, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, ilçe protokolü ve Anamurlular katıldı.

“Festival, Anamur’a büyük katkılar sağlayacak”

Festivalde bir konuşma yapan Başkan Kocamaz, Mersin ekonomisini ve turizmini canlandırmak için çaba gösterdiklerini belirterek, “Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz festivalimiz de turizm ve tarımın parlayan yıldızı Anamurumuzun tüm değerlerinin ülkemiz ve dünya genelinde daha çok tanıtılmasına önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

Mersin’in diğer ilçeleri gibi Anamur ilçesinin de sürekli geliştiğini ve değiştiğini dile getiren Kocamaz, “Anamur her geçen gün ilçeye gelen insanların layık olduğu bir kent haline dönüşüyor. Bizim görevimiz halkımızın hayatını kolaylaştırmak. Bu yüzden çok geniş bir coğrafyada gece gündüz demeden hizmet vermeye çalışıyoruz. Halkımızın beklentilerini boşa çıkarmamak için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.

”Kültüre ve Geleceğe Sahip Çıkıyoruz”

İnsanları birleştirici ve bütünleştirici özelliği ile Mersin ve Anamur halkı için yapılan festivalin son derece önemli olduğunu vurgulayan Kocamaz, festivalle bir taraftan Anamur ile özdeşleşmiş olan Anamur muzunu tanıttıklarını, diğer taraftan da kültüre ve geleceğe sahip çıktıklarını söyledi.

Anamur Belediye Başkanı Türe ise bu tür sosyal ve kültürel etkinliklerin gerek birlik ve beraberliğin pekişmesi gerekse ilçenin tanıtımı için önemli olduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here