2015 yılında Via Properties tarafından 1 milyar TL maliyetle hayata geçirilen Viaport Marina ile ilgili Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, son 2 yılda Tuzla’ya önemli derecede katma değer sağlayarak, ilçeyi İstanbul’un göz bebeği haline getirdiğini söyledi.

​Denizcilik sektörünün deneyimlenmemiş projesi olarak lanse edilen, içerisinde alışveriş merkezi, tema park, konser alanı, akvaryumu, eğlence merkezi, fuar meydanı gibi etaplardan oluşan Viaport Marina, Tuzla’yı devler ligine çıkardı. Mega yatların da yanaşabildiği Viaport Marina 750 yat kapasitesine sahip iki ayrı marinadan oluşuyor.

 “VİAPORT MARİNA İSTANBUL’UN MARKA YÜZÜ OLDU”

Projenin İstanbul’un marka yüzlerinden biri haline geldiğini belirten Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “Projemize geçtiğimiz yıl 15 milyon yerli-yabancı ziyaretçi ağırladık. Bu yıl ise bu rakam 25 milyon kişiye çıkacak” dedi.

“RÜZGARI TERSİNE ÇEVİRDİK”

Denizcilik sektörü adına kurdukları Via Fuarcılık ile düzenledikleri fuarlarla bugüne kadar sektörü Tuzla’ya taşıdıklarını kaydeden Bayraktar şu şekilde konuşmasına devam etti;

“Tuzla bugüne kadar denizciliğin, tersanelerin kalbiydi. Şimdi ise tekne sahiplerinin en çok ilgilendiği marinaların arasında Viaport Marina bulunuyor. Rüzgarı tersine çevirdik ve özelleştirilmiş, halktan soyutlanmış marinaların yanı sıra, eğlence ve sosyal yaşamı da marinanın yanı başına yerleştirdik.”

Dünyadaki tüm örneklere bakıldığında, biz dünyada eşi olmayan bir projeye imza attıklarını belirten Bayraktar, insanların Viaport Marina ile denizle barıştıklarını ve denizin ortasına kadar yürünebilen bir marina inşa ettiklerini aktardı.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here