Putin, Türk Yolcu Uçağı İçin ‘Düşürün’ emri mi verdi? İşte detaylar…

TürkRus.com’da yer alan habere göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 2014 yılında Pegasus Hava Yolları’na ait bir yolcu uçağı için düşürme emri verdi ancak emir uygulanmadı. Rus gazeteci Andrey Kondraşov’un geçen yıl çektiği “Putin” adlı belgesel filmde ortaya çıkan olay şöyle gelişti:

Daha önce TürkRus.Com’un da gündeme taşıdığı haber böylece bir kez daha gündeme taşınmış oldu. Newsru.com, Unian.net ve başka sitelerde yer alan haber şöyle aktarıldı:

Ukrayna kenti Harkov üzerinden İstanbul’a giden Pegasus uçağında Kış Olimpiyat Oyunları’nın açılışında terör eylemi düzenlemek amacıyla bir bomba bulunduğu bilgisi, Rusya Devlet Başkanı’na telefonla iletildi. Haber alma yönetiminin Putin’e ilettiği bilgiye göre Harkov’dan havalanan uçak teröristlerce ele geçirilmiş ve Soçi’ye indirilmesi talep edilmişti.

Putin, gazeteci Kondraşov’a, bu durumu ulusal güvenlikle ilgili yetkililere danıştığını, durumun tehlikesi dolayısıyla uçağın düşürülmesi gerektiği tavsiyesini aldığını ve kendisinin de “O zaman gerekeni yapın” diye uçağın düşürülmesi emrini verdiğini anlattı.

Ancak kısa süre içinde uçağı havaya uçurmakla tehdit eden yolcunun sarhoş olduğu ortaya çıktı ve emir iptal edildi. Böylece bir felaket son anda önlenmiş oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here