24

Pegasus’un 100 uçaklık Airbus siparişi kapsamında teslim aldığı 16’ncı uçak olan “Eylül Masal”, filonun 75’inci uçağı oldu.

Almanya’nın Hamburg şehrinden hareket ederek dün akşam saatlerinde İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na iniş yapan TC-NBP kuyruk tescilli “Eylül Masal” Pegasus yetkilileri tarafından teslim alındı.

Filoya katılan yeni uçakla ilgili açıklama yapan Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, en önemli öncelikleri olan misafir deneyimini iyileştirmek için yer işletmeden operasyona, pazarlamadan tekniğe tüm alanlarda misafirlerinin hayatlarını kolaylaştıracak ve seyahat deneyimlerini iyileştirecek çözümler ürettiklerini söyledi.

YENİ UÇAKLA DAHA İYİ SEYAHAT DENEYİMİ

Bu hedefle hareket ettiklerini belirten Nane, “filomuzun 75. uçağı olan A320neo tipi uçağımızı teslim aldık. ‘Eylül Masal’ adını verdiğimiz yeni uçağımızla, misafirlerimize çok daha iyi bir seyahat deneyimi sunabileceğimiz için mutluyuz. Filomuzu adım adım büyütmeye ve gençleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

75 UÇAKLA EN GENÇ FİLOYA SAHİP

Şubat 2018 itibarıyla 5,7 yaş ortalamasına sahip olan Pegasus filosunda 46 adedi Boeing B737-800, bir adedi Boeing B737-400, 12 adedi Airbus A320ceo ve 16 adedi Airbus A320neo olmak üzere toplam 75 adet uçak bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here