Kanada‘da yaşayan 16 yaşındaki buz hokeyi oyuncusu Metin Ak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşadığı mutluluğu dile getirdi.

Milli takıma çağrıldığı haberini ilk kez okuldayken annesinden aldığını ve bunu öğretmenleriyle paylaştığını anlatan Metin Ak, “Dayılarım da buz hokeyi milli takımında oynadılar. Çocukluğumdan beri, ay-yıldızlı formayı giymenin hayali ile yaşıyordum. Rüyalarım gerçek, dualarım kabul oldu.” dedi.

Halen Mississauga kentindeki LPC Wild takımında forvet olarak oynayan genç hokeyci, “Sabırla milli takımda oynayacağım günü bekliyorum.” ifadesini kullandı.

“Buz hokeyine 4 yaşında başladım”

Dayılarının yanı sıra babasının da bu spora gönül verdiğini belirten Metin Ak, “Kaymayı öğrendikten sonra 4 yaşında buz hokeyine başladım. Benim idolüm babamdır. Beni motive eden de annem.” dedi.

Daha önce milli takım seçmeleri için 2 kez Türkiye’ye gittiğini söyleyen genç sporcu, “Ankara ve İstanbul’da seçmeler oldu. Çok sıkı çalıştık. Kamplar boyunca hem eğlenceli hem de zorlu bir süreç yaşadık.” diye konuştu.

“Hokey ailesi olduk”

Genç oyuncunun babası Mustafa Ak da, AA’ya yaptığı açıklamada, “Ben Kanada’da doğup büyüdüm. Hokey bu ülkenin adeta milli sporu. Ben de severek oynadım. Oğlumun milli takıma çağrılması bizim için gurur ve onur kaynağı oldu.” dedi.

Anne Zehra Ak ise şunları kaydetti: “Biz adeta hokey ailesi olduk. Eşim ve kardeşlerim zaten oynuyordu. Ailecek hafta sonu sürekli maç ve antrenmanlarımız var. Hayatımız hokeye göre ilerliyor.

“EYOF 2017’de milli formayı giyecek”

Metin Ak, 11-18 Şubat’ta Erzurum’da yapılacak olan 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nde (EYOF) mücadele edecek olan Türk Milli Buz Hokeyi Takımı’nda forvet olarak yer alacak. Ak’ın da yer aldığı milli takım kadrosu, 31 Ocak-5 Şubat tarihlerinde Finlandiya’daki hazırlık maçlarının ardından, 6 Şubat’ta Erzurum’da kampa girecek. Türk Milli Buz Hokeyi Takımı’nda Kanada’nın yanı sıra, Norveç ve İsveç’ten de kadroya çağrılan oyuncularla birlikte 25 buz hokeyi sporcusu bulunuyor.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here