Spor dünyasında olan gelişmelerin farkında mısın? Peki, 3. Dünya savaşının çıkacağı ihtimallerinin? Ya da magazin dünyasının son hafta patlayan bombasının? Doların ne kadar fırladığının? Dünya’yı sadece 4 zengin ailenin yönettiğinin? Trump’unsmackdown dövüşçüsü olduğunun? Sanat dünyasındaki son gelişmelerin? Şampiyonlar liginde tanımadığın takım yoktur büyük ihtimalle. Beşiktaş’ın Bayern Münih ile eşleştiğinin de farkındasındır. Evet, bu yıl işimiz gerçekten zor gibi. Bu liste bu şekilde uzar gider ve büyük ihtimalle hepsinin az da olsa farkındasındır.

  Peki, sana farkında olmadığın bir şeyden bahsetsek? Muhtemelen daha önce ilgini çekmiş, merak ettiğin bir durum değil. Çünkü seninle hiç alakası olmadığını düşündüğün için, sana uzak hissettiğin için, yok saydığın için, gözünün önünde de olsa kör kaldığın için, hiç merak etmeden sadece omuz üstünden bakıp en fazla acıma hissederek uzaklaştığın için büyük ihtimalle farkında değilsin. Ve hiç merak etmedin.

Farkında Mısın?

  Seni daha fazla merak ettirmek istemiyoruz. Çok sıkmak gibi bir amacımız da yok. Aşırı duyarlı olmana da gerek yok çünkü bu bir gerçek. Ama sadece farkında olmanı istediğimiz bir durum var.  Şimdi, belki sen yaşadın ya da sen görmediysen bile kesin bir yakınının, arkadaşının yaşadığı birkaç durumdan bahsedelim sonra da artık konuya gireriz.

  Alışveriş merkezinde gezinirken birden bir çocuğun çığlık atıp soyunmaya çalıştığı bir duruma denk geldin mi? Toplu taşıma aracında yolculuk ederken bir çocuğun pantolonunu indirip mastürbasyon yapmaya çalışması gibi bir durumla karşılaştın mı? Kafasını durduk yere duvara vuran çocukları? Kolunu nasır tutana kadar dişleyen, bir konuşmayı hiç bıkmadan sürekli sürekli tekrar edip duran (bakınız; ekolali), ellerini anlamsızca sürekli sallayan, sebepsizce çığlıklar atmaya başlayan çocuklarla, gençlerle, yetişkinlerle karşılatın mı?

  Çok mu absürt? Bunlardan bahsettik senin için, ya da çok mu abarttık acaba? Hayır abartmadık ve absürt bir durumda yok. Bu hayatın içinde olan bir şey… Sende hayatında en az bir bilemedin birkaç kez böyle bir durumla karşılaştın. Biraz acımayla baktıktan sonra kafanı çevirip yoluna devam ettin. Ve senin için ‘ne biçim çocuklar var yanındaki de hiç ilgilenmiyor, Allah sabır versin.’ Demeden öteye gitmeyen bir durum… Senin bu hissettiğin durumun bütün insanlar tarafından da az çok böyle görüldüğünü tahmin edebiliyorsundur.

  Şimdi yavaş yavaş açıklarımızı kapatıp seni sıkmadan biraz bilgi paylaşacağımız kısma geçebiliriz. Sadece buraya kadar neyden bahsettiğimizi açıklayacağız ve sonra seni kafanı çevirip gittikten sonra o çocuğun yanında kalan kişiyle baş başa bırakacağız. Aradan biz çekileceğiz ve bundan sonraki konuşma ikiniz arasında geçecek. Sohbetiniz bittikten sonra birkaç cümle eklemek için burada olacağız.

Yazımızın devamı için:

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here