Türkiye’de Evcil Hayvan Kabul Eden Otel Sayısı’nın Oldukça Az Olması
Evcil hayvanlarıyla seyahat etmek isteyenlerin takıldığı en büyük engellerden birisi bu aslında. Ülkemizde pet otel sayısı artmaya başladı fakat hem insana hem hayvana hizmet veren otel sayısı az olduğunda seyahat edenler için önemli tek faktör evcil hayvanlarının kabul ediliyor olması oluyor ve çoğunlukla pansiyon tarzı ya da butik otel tarzı yerler olması bununla beraber evcil hayvanlarıyla tatil yapmak isteyen turistler otellerde uzaklaşıyor.

Otellerde evcil hayvanlarıyla gelen konuklar için bir kaç oda ayrılamaz mı?

Hayvan dostu olan otellerin çoğunun tatil kesimlerindeki otellerde bulunması, şehir otellerinin bu konuda biraz geride kalması seyahat edenleri olumsuz yönde etkiliyor.

Artık hayvan dostu kafeler, lokantalarda bu kapsamda gelişmeye başladı. Siz çayınızı, kahvenizi içerken evcil hayvanınızda size eşlik edebiliyor, otellerde bu şekilde dostlarımızın ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlansa daha güzel olmaz mı?

Bunu birde şöyle düşünelim:

Tatiliniz veya herhangi bir seyahatiniz sırasında evcil hayvanınızda sizinle gelebiliyor. Aklınız evde ya da onu emanet ettiğiniz eş dostunuzda kalmıyor. Konaklayacağınız otelde de sizinle kalıyor hatta sabah kahvaltıya birlikte iniyorsunuz. Sizin dışarı çıkmanız gerektiğinde evcil dostumuzun sıkılmadan otelde durabileceği oyun alanları mevcut. Düşüncesi bile kulağa hoş geliyor değil mi?

Aslında bunlar uzun zamandır yurt dışındaki ülkelerde olan şeyler. Evcil dostlarımız marketten otobüse insanların kullandığı her alana girebiliyor. Ülkemizde de artık sistemin bu şekilde ilerlemesinin zamanı değil mi?
Siz marketteyken aklınız sürekli sizi dışarıda beklemek zorunda olan dostunuzda kalmadan onunla birlikte her yere gidebilmek . Seyahatlerinize acaba onu kabul eden bir otel bulabilir miyim diye düşünmeden çıkabilmek.

Turistlerin ülkelerinden gelirken evcil hayvanlarıyla gönül rahatlığıyla gelmesi. Otellerde mağdur olmamaları ve ülkelerinde buradaki hayvan dostu otellerden övgüyle bahsetmeleri çok güzel olmaz mı?
Bunlar olamayacak şeyler değil, gerçek bir turizmci eksikliğin farkına varan ve onu geliştirmek için elimden geleni yapandır.

                                                                                 Rekreatif Haber – Büşra Bayrak

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here