Pakistan’daki Hüseyni Köprüsü

Dünyanın en tehlikeli köprüsü olan bu köprünün bulunduğu Kuzey Pakistan buna benzer köprülerle dolu. Pakistan’a yönelik turistik bir gezi düşünüyorsanız bir kenara not almanızda fayda var.

Dünyanın en ilginç köprüleri

Endonezya tarzı nehir köprüsü

Böyle bir köprüyü geçmek için usta sörfçüler veya kaykaycıların sahip olduğu türden bir denge yetisine sahip olmak gerekiyor. Ancak burada çocuklar her gün okula giderken bu yolu kullanıyorlar.

Dünyanın en ilginç köprüleri

Batı Yeni Gine’deki muhteşem asma köprü

Baliem nehrinin azgın suları üzerinde kurulu olan bu asma köprüyü adımlarken sadece karşıya geçmiyor, aynı zamanda tırmanıyorsunuz. Evet, köprü yokuş yukarı gidiyor.

Dünyanın en ilginç köprüleri

Brezilya’nın yağmur ormanlarında titrek adımlar

Pirenopolis’teki bu köprü adeta ormanın bir parçası haline gelmiş. Üzerinden geçerken bacaklarınıza oldukça fazla iş düşecek, hatta bazen havada serbest salınıma bile geçeceksiniz.

Dünyanın en ilginç köprüleri

Himalayalar’da çılgın selfie

Üstüne çıkıp fotoğraf çekilmenin bile inanılmaz korkutucu olduğu bu köprü Himalayalar’ da bulunuyor.

Dünyanın en ilginç köprüleri

Avusturya’da uzaya çıkan köprü

Geçmenin cesaret istediği titrek asma köprüler bazen Avrupa’nın orta yerinde de karşımıza çıkabiliyor. Aynen dağ havası koklayarak karşıya geçebileceğiniz Avusturya’daki bu köprü gibi…

Dünyanın en ilginç köprüleri

Çin’in Mekong Nehri’ndeki ip köprü

Mekong Nehri, Güney Doğu Asya’da altı ülkeden geçerek Pasifik okyanusuna dökülüyor: Çin, Burma, Laos, Tayland, Kamboçya ve Vietnam. Nehir çoğunlukla sakin akmasına rağmen bazı yerlerde çılgın rapidler oluşturabiliyor. Yerel halk ise köprüyü kullanmaya çoktan alışmış.

Dünyanın en ilginç köprüleri

Everest’in buz köprüleri

Bu köprüler bölgede yaşayan ve dağcılara rehberlik yapan Şerpalar tarafından her yıl buz yarıklarının üzerine kuruluyor ve Everest macerasına atılan insanların yaşadığı en zorlu tecrübelerden biri olarak kabul ediliyor. Dondurucu soğuk eşliğinde, dolu bir sırt çantası ve ayakta kramponlarla geçildiğini de unutmayın.

Dünyanın en ilginç köprüleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here