Wisteria Çiçek Tüneli, Japonya

Wisteria Tunnel, Kawachi Fuji Gardens‘de bulunuyor. Japonya’nın Kitakyushu şehrinde bulunan bu olağanüstü bahçe, görenleri etkisi altına alıyor. Başınızı kaldırdığınız anda gerçek bir renk şöleniyle karşılaşıyorsunuz. Rengarenk çiçeklerle kaplı bu yolda hiç bitmeyecek bir yürüyüşe çıkmak isteyebilirsiniz. Burada, “Wisteria Tunnel” adlı çiçek tünelleri bulunuyor. Dünyanın en güzel tüneli olarak geçen bu yerde bütün güzel çiçekler var. Mor, kırmızı, sarı, pembe renkleri birbirine karışıyor. Wisteria Tunnel Tokyo’dan 4 saat uzakta bulunuyor.

Doğanın mucizeleri: Ağaç tüneller

 

Sakura Ağaç Tüneli, Japonya

Japonca bir kelime olan Sakura’nın Türkçesi  “Kiraz Çiçeği” anlamındadır. Sakura, meyve vermeyen bir tür “Kiraz Ağacı”dır. Japonya kiraz çiçeklerinde geniş bir çeşitlilik vardır ve 200’den fazla çeşidinin var olduğu bilinmektedir.

Doğanın mucizeleri: Ağaç tüneller

 

Ashdown Ormanı, Batı Sussex

İngiltere’de bulunan bu tünel binlerce yıllık bir geçmişe sahip. Bu ağaçların oluşturduğu tünel her mevsim farklı bir renge ve güzelliğe bürünüyor.

Doğanın mucizeleri: Ağaç tüneller

Ağaç Tüneli, Hollanda

Ağaçlardan oluşmuş bir tünelin içinden geçen bu yol, rengarenk ve muhteşem.

Doğanın mucizeleri: Ağaç tüneller

Aşk Tüneli, Ukrayna

Burası birçok listeleme ve içerik platformu tarafından en güzel, en ziyaret edilesi yerlerin başında gösteriliyor. Tek yönlü tren rayının etrafında, her iki yönde uzayıp giden ağaçların yukarıdan birleşmesiyle meydana gelen doğal bir tüneldir.

Doğanın mucizeleri: Ağaç tüneller

Bambu Ormanı, Kyoto, Japonya

Orman Nonomiya Shrine ile Tenryu-ji Tapınağı arasındadır. Burayı ziyaret edenleri 500 metrelik yürüyüş parkuru karşılar. Geniş yürüyüş parkurunda bambuların arasından güneşin zorlukla size ulaşmaya çalıştığı yemyeşil ortamda rüzgarın bambuların arasından size ulaşırken yansıttığı sesi ile keyifli bir yürüyüş yapıp bambuların ve ormanın fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Doğanın mucizeleri: Ağaç tüneller

 

Bonn, Almanya

Almanya’nın eski başkenti Bonn’un tarihi merkezinde pespembe çiçeklerin olduğu ağaçlar var. Yalnız bu ağaçları görmek için belirli bir zamanda gitmeniz gerekiyor. Kiraz çiçeği mevsimi olarak adlandırılan bu dönemi kaçırmamanızı öneririz.

Doğanın mucizeleri: Ağaç tüneller
Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here