Yoğun bir eğitim – öğretim sezonunu geride bırakan öğrenciler için tatil sezonu başladı. Bu 3 aylık dönemi eğlenip dinlenmek aynı zamanda yeni tecrübeler kazanarak geçirmek isteyenlerin adresi yaz kampları oluyor.

30 yıllık geçmişi ile çocukların ve gençlerin geleceğine ışık tutan kamp programları sunan Geleceğin Yıldızları, 17 farklı kamp seçeneği ile yaz tatilini benzersiz kılarak gençlere unutamayacakları bir deneyim sunuyor.

Birbirinden farklı içerikleriyle her çocuğun ilgisini çekecek kamp programları hazırlayan Geleceğin Yıldızları’nda çocuklar isterse sörf kampında eğlenip kendini geliştiriyor, isterse İngilizcelerini ilerletiyor. Geleceğin Yıldızları’nda 5-18 yaş arasındaki çocukların harika vakit geçireceği 17 farklı yaz kampı, dinamik ve tecrübeli kamp eğitmenleriyle 20 ülkeden gelen öğrenciler için düzenleniyor.

Alaçatı’da hem eğlenin hem sörf yapmayı öğrenin

Yaz tatili denizsiz olmaz, deniz de yelkensiz… Geleceğin Yıldızları, dünyanın sayılı sörf noktalarından biri olan Alaçatı’da çocukları benzersiz bir kamp deneyimine bekliyor. Sadece eğlenceli değil, aynı zamanda öğretici de olan rüzgar sörfü, çocukların gelişimine katkıda bulunuyor. Fiziksel kondisyonu artan çocuklar, denge kurmayı, yön bulmayı ve her şeyden önce özgürlüğü, sorumlulukla karşılamayı öğreniyor. 10-13 ve 14-17 yaş grubuna özel 3 kamp dönemi bulunan kampta uzman sörf eğitmenleriyle 18 saatlik sörf eğitimi veriliyor.

İstanbul’da kalanlar için yaz okulu

5-12 yaş grubu için İstanbul’da benzersiz bir gündüzlü yaz programı olan İstanbul Summer City Camp, TED İstanbul Koleji’nin Beykoz’da yeşillikler içindeki harika kampüsünde zengin program içeriğiyle yazı İstanbul’da geçirecek çocukları bekliyor. Yatılı olmayan, gündüz saatlerinde düzenlenen 2 haftalık kampın 2 ana programı bulunuyor. İsteyenler Multi Aktivite programıyla tüm gün basketbol, tenis, futbol, voleybol, hokey, müzik, resim, drama ile dopdolu bir program geçirebiliyor. Diğer bir seçenek ise eğlenirken yabancı dil öğrenmek isteyenler için. English in Action programında günün yarısı yabancı öğretmenlerle İngilizce eğitimiyle, diğer yarısı da spor sanat eğlence dolu geçiyor.

İngilizce ve eğlence bir arada

Çocuğunuz yaz tatilinde hem eğlensin hem de İngilizcesini geliştirsin istiyorsanız bu kamp tam size göre. Uludağ’ın eşsiz ortamında,12’şer kişilik gruplarla İngilizce geliştirme fırsatı sunan kampta Amerikalı, İngiliz ve Kanadalı uzman öğretmenler tarafından yürütülen toplam 30 saat İngilizce dersi var. Spor, doğada yaşam eğitimleri, dans ve güzel sanatlar, geziler ve temalı gece eğlenceleri, Türkçe ve İngilizce katılım sertifikası, özel ödüllerin de olduğu programda, çocuklar yaşıtlarıyla eğlenecek, ilgi alanlarına göre bazen spor yapacak, bazen doğa yürüyüşü… Bir gün ateş yakacak, başka bir gün yemek yapacak. Birbirinden eğlenceli aktivitelerin arasında 30 saat İngilizce çalışacak. Hem de en eğlenceli yöntemlerle…

7 maddede bir yaz kampının çocuklarınıza kazandıracağı özellikler;

Hayatımızda artan dijitalleşme ve kentleşme sebebiyle çocuklar doğada çok az vakit geçirebiliyor, insanlarla yüz yüze iletişimde zorlanıyor ve gerçek hayatı öğrenemiyorlar. Yaz kampları ise çocukların doğada vakit geçirmesi, çeşitli spor aktivitelerine katılması ve sosyalleşmesi için uygun bir ortam sunuyor.

Türkiye’nin öncü kamp & okul dışı eğitim kurumu Geleceğin Yıldızları, yaz kampının faydalarını 7 maddede sıraladı.

1) Kendi ayakları üstünde durmayı öğrenirler: Sizden bir süreliğine ayrılarak kendi sorumluluklarını yerine getirmeyi öğrenecek. Yaşam becerileri gelişecek, özgüveni artacak, uzlaşma becerileri ve özsaygıları gelişirken, kendilerini daha iyi ifade edecekler.

2) Yaşıtlarıyla sosyalleşip hiç unutmayacağı dostluklar kurarlar: Belki de çocuğunuz yıllarca sürecek dostluklarının temelini burada atacak. Sosyalleşmekten korkmayıp dışa dönük bir birey olarak yetişecek.

3) Sporun her türlüsünü yapma fırsatı yakalarlar: Yaz kamplarında çocuklarınız basketboldan tenise, sörften tırmanmaya kadar her sporla iç içe olurlar. Öğrenirler, eğlenirler ve fiziksel olarak daha güçlü olurlar.

4) İngilizceleri gelişir, uluslararası dostluklar edinirler: Hem kamplarda yabancı eğitmenler tarafında verilen dersler hem de kampa katılan yabancı arkadaşları ile iletişimleri sayesinde İngilizcelerini geliştirebilir, farklı kültürleri tanıyabilirler.

5) Doğayla etkileşim halinde olur, yeni şeyler keşfederler: Öyle ki bu zamanda büyüyen çocuklar doğa hakkında çok az bilgiye sahip. Özellikle şehir hayatı ve binaların arasında sıkışıp kalma durumu nedeniyle doğayı tanıyamayan çocuklar yaz kampları sayesinde bu fırsatı bulabiliyor ve yeşilin her türlü tonunu görüp temiz havada kaliteli vakit geçirebiliyor.

6) Kendi rol modellerini belirlerler: Yaz kamplarındaki birbirinden farklı yetkinlikteki eğitmenler, çocuklara rol model olabilir. Kamptaki eğitmenler onlarla o kadar çok ilgilenir ki kamp bitiminde onlardan ayrılmayı istemeyebilirler. Kendilerine hep donanımlı, pozitif insanları örnek olarak seçerler.

7) Hiç unutmayacakları anılar biriktirir, henüz o yaşta bir yaşam öyküsünün sahibi olurlar: Bu kampın sonunda da ileride sürekli hatırlayacağı, yüzündeki tebessümle anlatacağı bir deneyime sahip olurlar. Hayattan keyif almayı öğrenir ve bundan mutluluk duyarlar.

Geleceğin Yıldızları, tam 30 yıldır 5-17 yaş arası grubu, 70 ülkeden gençlere uluslararası standartlarda özel yaşam deneyimleri ve kamp programları sunu

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here