Seyahate çıkacaklar için deniz, kum güneş ve gezilecek yerler kadar, yeme içme de büyük önem taşıyor ve bu trend giderek yükseliyor. TripAdvisor dünyanın en iyi yeme içme şehirlerini seçti

TripAdvisor, kullanıcılarının verdiği oylarla seçilen dünyanın en iyi yeme içme şehirlerini seçti.  İtalya’dan üç şehir birden listeye girdi.

10. BANGKOK

Seyahat tutkunlarının Bangkok’u tercih etmelerinin en önemli nedenlerinden biri sokaklardaki Tayland lezzetleri. Wang Lang Pazarı’nda noodle (erişte) çeşitleri başta olmak üzere pek çok Tayland yemeğini bir arada bulmak mümkün.

 

9. TOKYO

Geceleri yeme içme mekanlarının zenginliğiyle bilinen Tokyo’da en çok geceleri Japon yemekleri turları düzenleniyor. Kalabalık sokak pazarlarında ikayaka denilen ızgara et yemeğini bulmak mümkün. Şehrin pek çok modern restoranı da Japon tatlarını barındırıyor.

 

8. MADRİD

Tapas adlı yiyeceğiyle ünlü İspanyol şehrinde, yeme içme meraklılarının en çok tercih ettiği yer, San Miguel Pazarı.

 

7. VENEDİK

İtalya şehri Venedik, herkes için farklı tatlar sunuyor. Şarap sevenler için sayısız şarap çeşidi ve eşsiz deniz yiyecekleri Venedik’in yeme içme kültürünün bir parçası.

 

6. NEW YORK

Michelin yıldızlı restoranlardan köşe başı yiyecek satıcılarına kadar her zevke uygun yeme içme çeşidinin bulunabileceği bir şehir New York. Yeme içme seyahati sevenler, en çok Brooklyn’e yarım günlük turlara katılıyor.

 

5. NEW ORLEANS

ABD’nin New Orleans şehri, bir yeme-içme şehri olarak biliniyor. Hindiba kahvesinden şekerli böreğe çeşitl tatların bulunabileceği şehirde yeme içmede en meşhur yer Fransız Mahallesi.

 

4. BARCELONA

Mercat de la Boqueria adlı pazar, Barcelona’da yeme içme seyahatlerinin vazgeçilmez rotası.

 

3. PARİS

Kruvasan ve espressodan oluşan kahvaltısı, peynir dükkanlarıyla seyahat sevenlerin tartışmasın en sevdiği rota. Paris’e yeme içme ziyaret yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği bölge, Montmartre.

 

2. FLORANSA

İtalyan şehri Floransa, Mercato Merkezi’ndeki yeme içme mekanlarıyla popüler. 1874 yılında açılan açık hava pazarı pek çok restoranı ve pek çok yiyeceği tek bir alanda topluyor.

 

1. ROMA

İtalya’nın başkenti Roma, listenin birinci sırasında yer aldı. Cacio e pepe makarnası, dondurma dükkanları Roma’yı çekici kılan tarafı. Yeme içme tutkunlarının en çok bulunduğu yer, şehrin merkezindeki Prati bölgesi.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here