starbucks,çin,sanghay,en iyi kahve,ekonomik gelişme,en büyük starbucks,yeni açılan starbuckslar

Dünyanın en ünlü kahve zincirlerinden Starbucks, Çin’de yepyeni bir mağaza açtı. Dünyanın en büyük Starbucks’ı, 2 bin 800 metrelik dev mağazası Çin’de olan mekan, diğer mağazalardan yaklaşık 300 kat daha büyük.Starbucks CEO’su Howard Schultz, Çin pazarının giderek güçlendiğini ve ABD’den daha önemli hale geleceğini belirtirken, Çin’in 10 yıl içinde kendileri için en büyük pazar olma yolunda kuvvetle ilerlediğinin de altını çizdi.

Çin’in pazar olarak ABD’yi geçeceğini düşündüklerini aktaran Schultz, “Çin bizim için en iyi pazarlar arasına girmeye aday bir ülke. Beklentimiz 10 yıl içerisinde ülkenin en büyüğü olabilmek. Şuanda ülkedeki pazar payımız yüzde 15 civarında. Bize en yakın olan rakibimiz ise yüzde 3,7’lik payı alıyor. Yakaladığımız avantajı fırsata dönüştürmek ve en büyük pazar payına sahip olmak istiyoruz” dedi.

Dünyaca ünlü kahve zincirinin Çin’de toplam 3 bin şubesi var, pazar payı ise yüzde 15. Ülkede 2021’e kadar 5 bin şubeye ulaşmak hedefleniyor.

30 bin metrekare büyüklüğünde olan mağazada çeşitli içecekler ve ev yapımı yiyecekler de satışa sunuluyor. Yeni açılan mağaza Starbucks’ın geleceğine yönelik bir vitrin olup, kahve zincirinin imajını güçlendirmeye çalışıyor. Yeni açılan bu mekan Starbucks’ın ortalama bir mağazasından 300 kat daha büyük.

Businessinsider’da yere alan habere göre, Starbucks Reserve Roastery Şangay adındanki yeni mekanda çeşitli çay türleri ve 27 metre uzunluğunda el yapımı bir kahve barı bulunuyor. Şimdiye kadar, Starbucks’ın açtığı en büyük Roastery Seattle, Washington’da idi. İşte dünyanın en görkemli Starbuck mağazası Çin’in Şanghay şehrinde.

Starbucks, Şanghay Roasteri’yi “dünyanın en büyük, en güzel Starbucks lokasyonu” olarak nitelendiriyor.

Şu anki en büyük Starbucks olan Seattle’daki Roastery’e göre neredeyse iki kat daha büyük.

27 metre uzunluğunda ve el yapımı olan bar, dünyadaki en uzun Starbucks kahve barı olma özelliğini taşıyor.

Yeni açılan mekanda, Çin de olmasından olsa gerek çaya daha fazla özen gösterilecek ve 100’den fazla içecek servis edilecek.

İçecekler arasında azotla ve buhar kullanılarak demlenen çaylar bulunuyor.

 Ziyaretçiler kavrulmuş kahveyi iki katlı, 40 tonluk bir kutu içerisinde görebilirler.

İçeceklere ek olarak, Roastery ayrıca kendi bünyesinde yapılan yiyecekleri de sunacak.

Shanghai Roastery’in, Starbucks’un geleceğine bir pencere açtığı yorumları yapılıyor.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here