17 Kasım tarihinde Wyndam Grand Istanbul Levent’te gerçekleşecek olan IV. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı bu yıl dünya gastronomisinin 16 önemli ismini bir araya getiriyor.

Dünya gastronomisi ile Türkiye gastronomisi arasında köprü kuran ve her geçen gün dünya gastronomisinde adından söz ettiren Gastromasa Konferansı’nın bu yılki teması ‘yaratıcılık’. İnovatif fikirleriyle dünya gastronomisinde fark yaratan başarılı şefler etkileyici tekniklerini gösterecek.

Kendi restoranlarında seçecekleri ürünler ile canlı workshop’lar ve tadım etkinlikleri gerçekleştirecek. Türkiye’yi dünyada temsil eden Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nı kaçırmayın!

Dünyaca Ünlü Şefler

Dünyanın en iyi şeflerinin yanı sıra; The World’s 50 Best Restaurant listesinde yer alan mekânların şefleri, Avrupa’nın önde gelen Michelin yıldızlı şefleri ve dünyaca ünlü pasta şeflerinin de İstanbul’da bir araya geleceği Gastromasa Konferansı, 17 Kasım’da Wyndham Grand Levent’te gerçekleşecek.

Ülkemizde farklı yemeklerin tadılacağı konferansta, gastronomi dünyasının yenilikleri, yükselen trendleri ve yeme içme turizminin yerelden globale uzanan yolculuğu tüm detaylarıyla paylaşılacak.Türk Mutfağı Global Arenaya Taşıyacak.

Konferans öncesi şefler İstanbul turu yapacak

Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın ana sponsoru Metro olurken; konuk şehirlerin arasında ise, Adana ve Mersin yer alacak. Öte yandan konferans öncesi şeflerle beraber İstanbul’da tarihi turlar gerçekleşecek ve konferansta birçok firma stant açacak.

Geçtiğimiz yıl konferans öncesi Kapadokya’yı ziyaret eden ve İç Anadolu mutfağının özel lezzetleriyle tanışan dünyaca ünlü şefler, bu yıl ülkemizin güçlü mutfakları arasında yer alan ve özgün gastronomisiyle UNESCO Gastronomi Şehirleri listesine giren Gaziantep’i ziyaret edecekler. Dünyaca ünlü şefler konferans öncesi gerçekleştirecekleri Gaziantep gezilerinde hem bölgenin lokal lezzetlerini keşfe çıkacak, hem de zengin bir tadım deneyimi yaşayacaklar.

Bu yıl ki tema “Creativity” 

Türk mutfağının sahip olduğu yerel lezzetlerin dünyaca ünlü şeflere tanıtılması ve bu özel tatların dünya mutfaklarıyla buluşması açısından büyük önem taşıyan gezisinin ardından, 17 Kasım’da Wyndham Grand İstanbul’da sektörün önemli isimlerinin ve gastronomi tutkunlarının katılacağı Gastromasa Konferansı gerçekleştirilecek.

Bu yıl ki teması “Creativity” olan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferans, Türk Mutfağı’nın çok katmanlı yapısını ve zengin sofra kültürünü tanıtmak, Türk Gastronomisi ile dünya mutfakları arasında köklü bir ilişki yaratmak amacıyla bu yıl 4’üncü kez gerçekleştirilecek.

Reklam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here